Bilgi Üniversitesi Rektörü istifa etti

 

Prof. Dr. Mehmet Durman,istifasının Prof. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu'nun üniversiteden uzaklaştırılmasıyla ilgili olmadığını açıkladı.

01.07.2016
Yazı Boyutu:  
İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman istifa etti. Prof. Dr. Durman istifasının son yaşananlarla ilişkilendirilmemesi gerektiğini, bunun bir süreç olduğunu söyledi.  Boşalan koltuğa ise üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. Remzi Sanver mütevelli heyeti tarafından vekaleten atandı.

Başarılı bir akademik yılı geride bıraktıklarını belirten Prof. Dr. Durman, “Mezuniyetlerimiz bitti. Her şey tamamlandı. Dolayısıyla başarılı bir akademik yılı geride bıraktık. Bugün itibariyle görevimden istifa ettim. Bu tamamen kişisel bir şey, son olaylarla ilişkilendirilmesini istemem. Bu bir süreç” diye konuştu.

Prof. Dr. Mehmet Durman, Bilgi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak akademik hayatına devam edecek.

NE OLMUŞTU?

Derste Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdiği gerekçesiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi ile ilişiği kesildiği iddia edilen Prof. Zeynep Sayın Balıkçıoğlu gündemi uzun bir süre işgal etmişti. Ardından üniversitenin mezuniyet töreninde öğrenciler, rektör Prof. Dr. Mehmet Durman’ı konuşması esnasında arkalarını dönerek protesto etmişti.

 

Üye OlÜye Girişi