Bilgi Üniversitesi'ni AKP yandaşı holding satın aldı

 

Doğan Holding'in de talip olduğu Bilgi Üniversitesi'nin yeni sahibi İlbak Holding, İstanbul ve Ankara belediyelerde aldığı ihaleler ile tanınıyor.

15.03.2019
Yazı Boyutu:  
Türkiye'nin önde gelen özel üniversitelerinden Bilgi Üniversitesi, İlbak Holding'e satıldı. İlbak Holding ile 6 aydır süren görüşmelerde son imzaların Londra'da atıldığı öğrenildi 

ABD’li Laureate International Üniversitesi’nin sahibi olduğu Bilgi Üniversitesi’nin satışıyla ilgili görüşmlelerde, dün akşam son aşamaya gelindi. İlbak Holding ile 6 aydır süren görüşmelerde son imzaların Londra’da atıldığı öğrenildi Satış rakamına ilişkin henüz bilgi verilmezken, çoğunluk hissenin İlbak Holding’e geçtiği kaydedildi. Mustafa İlbak ve Murat İlbak’ın başında bulundukları holding, açık hava reklamcılığı alanında öne çıkıyor.
 
Bilgi Üniversitesi’ne, Doğan Holding’in talip olduğu ve görüşmeler yapıldığı bir süredir gündeme gelmişti.

BİLGİ'NİN YENİ SAHİPLERİ AKP'YE YAKINLIKLARIYLA BİLİNİYOR

İlbak Holding, özellikle AK Parti ile ilişkileriyle dikkat çekerken, şirketin en öne çıktığı yer Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihaleleri. Havalimanlarındaki reklam alanlarının satış faaliyetlerini yürüten PORTLINE, üniversitelerdeki reklam alanlarının satış faaliyetlerini yürüten ÜNİVERSİTE MEDYA, Ankara’da bulunan üst geçitlerde, EGO otobüslerinde, sokak büfelerinde ve İstanbul’da Erguvan otobüslerindeki reklam alanlarının satış faaliyetlerini yürüten OUTBOX holding bünyesinde yer alıyor. Şirket, AK Parti’nin pek çok seçim kampanyasında yer aldı. ‘İnter’ isimli firmayla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın belediye başkanlığı döneminde bilboard işlerini yapan İlbaklar, bu işleri sonraki süreçte de başka bir firmayla devam ettirdi.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Murat İlbak’ın CEO’luğunu yaptığı Ströer Kentvizyon firması, İstanbul ve Ankara’daki billboard, otobüs durağı ve açık hava reklam işlerini aldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin “Yeni Nesil Büfe”lerini de İlbak Holding yapmıştı. (DHA)


Üye OlÜye Girişi