Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nu kutladı

 

Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtlayan Binali yıldırım, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir belediye Başkanı seçilmesiyle ilgili olarak "Duymayanlar için bir kez daha diyeyim, hayırlı olsun" dedi.

19.04.2019
Yazı Boyutu:  
31 Mart seçimlerinde AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı AK Parti milletvekili Binali Yıldırım, İstanbul’da cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

AK Parti’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, seçimden 17 gün sonra  mazbatasını alan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti. ‘Memlekete hizmet etmeye devam edeceğim’ diyen Yıldırım, “Bugün Berat Kandili. Aynı gün kendisine hayırlı olsun dedim. Duymayanlar için bir kez daha diyeyim: Hayırlı olsun. Ama partimizin ve MHP’nin YSK’ya itiraz süreci devam ediyor. Yüksek Seçim Kurulu bir karar verecektir. Şimdi artık İstanbul’un beklediği hizmetlerin verilmesidir. Ben ülkeme hep hizmet ettim, etmeye de devam edeceğim" diye konuştu.

"ÇALIŞANLARA ŞÜPHELİ GİBİ DAVRANILMAMALI"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından İBB şirketlerine gönderilen “ikinci bir emre kadar ‘ödeme, harcama, ihale, personel alımı, araç kiralama, gayrimenkul kiralama, alım satım’ gibi tüm işleri ve işlemlerin durdurun” talimatını ve  İBB’nin tüm dijital kayıtlarının inceleme altına alınmasını değerlendiren Yıldırım “Çalışanlara şüpheli gibi davranılmamalı” dedi.


Üye OlÜye Girişi