Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı görevini devretti

 

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım TBMM Başkanlığı görevini devretti. Yıldırım, görevini MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a bıraktı.

19.02.2019
Yazı Boyutu:  
TBMM Başkanı olan Binali Yıldırımın, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AKP'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilmesinin ardından, TBMM başkalığından istifa etmesi  yönündeki tartışmaların sonucunda  dün görevini devretti. TBMM Başkanılığı görevini MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'a devreden Yıldırım, bir açıklama yaptı.

Yıldırım açıklamasında, "Yeni dönemde TBMM'nin çalışmalarının çok daha iyi olacağına inanıyorum. Görevi Celal Adan beye teslim ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.

Görevi devralan Adan ise "Sayın başkanımız yeri geldiğinde makamları ikinci plana iterek ülke adına elini taşın altına koyabilmeyi ispat edebilmiş bir devlet adamıdır. Kendisi İstanbul'a hizmet için yola çıkmıştır. Türkiye için bir şans olarak görüyorum" ifadelerini kullanarak görevi geçici de olsa temsil etmekten onur duyacağını belirtti.

Üye OlÜye Girişi