Bir annenin çığlığı: Beni değil, kazayı engelle

 

Çorlu tren faciasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel ile eski eşini kaybeden Mısra Öz'e sosyal medya üzerinden hakaret ve ağır ithamlara maruz kalıyor

13.11.2018
Yazı Boyutu:  
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde 8 Temmuz 2018 tarihinde meydana gelen tren kazasında 9 yaşındaki oğlu Oğuz Arda Sel’i ve eski eşini kaybeden Mısra Öz’ün adalet arayışı sürüyor.Sosyal medyada sesini duyurmaya, adalet talebini dile getirmeye devam eden Mısra Özsel’i TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da engelledi. Mısra Öz Twitter’da engellendiğini şöyle duyurdu: “Beni engellemek, yazdıklarımı görmemek bu faciayı örtmüyor, Gerçekler ortada! 25 kişi öldü! Oğlum öldü oğlum! Neden rahatsız oldu acaba?’

Twitter kullanıcılarından Apaydın'a, “İsa Bey o zaman hepimizi engelleyin”, “Kurum müdürü olarak halkın sorduğu soruya cevap vermekle yükümlüsünüz” tepkileri geldi.

‘Yönetemediğinin ve tahammülsüzlüğün itirafı’

Konuyla ilgili BirGün'e konuşan Mısra Sel, "Öncelikle şoktayım, aynı şekilde hiçbir şey olmamış gibi hayatlarına devam ediyorlar. Bilirkişi raporuyla ihmaller göz önüne serildi. Her şey tüm ciddiyetiyle ortada duruyor. Tam 17 hafta geçti ama tek bir yetkiliden elle tutulur bir açıklama gelmediği gibi bizim sesimize de tahammül edemiyorlar" ifadelerini kullandı.

"Bizlerin hayatları altüst oldu. 25 ailenin tamamı için konuşuyorum" diyen Sel, "Biz açıkça şunu soruyoruz, nasıl o koltuklarda hala oturabiliyorlar. Başka ülkelerde bu tür olaylar yaşandığı zaman bakanlar istifa ediyor. Biz de ise Pamukova, Çorlu yaşandığı halde, İsa Apaydın o koltukta oturmaya devam ediyor. Üzerine bir de bizlerin şikayetine tahammül edemeyip engelliyor. Yönetemediğinin bundan daha açık bir göstergesi olabilir mi?" dedi.
 
Hak arayışına nefret söylemi

Ökteyandan sosyal medya üzerinden bir kullanıcı anne Mısra Öz için, "Cehape bu kadını ölen çocuğu üzerinden iyi propaganda yapıyor diye vekil yapmalıdır. Hazır ortada oyuncu varken değerlendirmek lazım" ifadelerini kullandı.

Aynı kullanıcı sosyal medya lincini şu sözlerle sürdürdü:

"Sırf siyaset uğruna çocuğunuzun acısının dahi bir yerlerden öç almak için çalışıyorsunuz. Çok yazık çok yazık. Tazminat davası açmanıza gerek yok. Siz istediğiniz parayı söyleyin ben EFT yapayım .İstismarı yapan sizsiniz. Buyrun dilediğiniz mahkemede alabilirsiniz soluğu. Ölüm üzerine siyaset  anneyi dahi mazlum yapmaz. Hatta beter olsun diyenler dahi bu durumdan haklıdır. Hiç yaygara yapmaya gerek yok. Kimse Allah kadar kulu sevemez. Bu kadın tam şov dünyasına girmeye aday. Tam da zamanı. Hadi meşhur edin ablanızı. Halk TV'ye çıkan bir tane de Alevi şehit annesi vardı bunun gibi. Şimdi 2 oldu.

Ölmüş oğlunu siyasete alet etmek denir buna. Oğlu kalsa anası gitseymiş keşke. Zaten derdiniz ölen değil ki? Ölenin üzerinden prim sağlamak. Çocuğu öldü diye millet ayağa mı kalkacak. hayır ve şerrin Allah'tan geldiğine iman diye bir şey biliyor musun sen?"
Öz: Dünya ayağa kalkacak!

Mısra Öz ise bu lince, "Ne milleti! Dünya ayağa kalkacak!" diye yanıt verdi.

Bu çocuğun adı OĞUZ ARDA SEL !
8 Temmuz Çorlu Tren faciasında hayatını kaybetti!

Bu çocuğun adını da yüzünü de iyi EZBERLE!!!!Bu medya hassas içeriğe sahip olabilir. Medya ayarların hassas içeriğe sahip olabilecek medyalar konusunda uyarı almanı sağlayacak şekilde yapılandırıldı.
ve kişiye yanıt olarak

Mısra Hanım’ ı engellmşsnz ama devam edecek mücadelesine ve biz sizin gibi görmezden gelmeyeceğiz, hep yanında olacağız.Ben bilgilendireceğim artık sizi merak etmeyin!Siz görmüyorsunuz diye kaybolmayacak bu ihmaller zinciri! Beni de engelleyene dek yazacağım sizeve kişiye yanıt olarak


Misra hanım,Allah rahmet eylesin,Allah size sabırlar versin,kaza olduğundada görmüş çok üzülmüştüm,yine gördüm çok üzüldüm gencecik pırlantagibi evlat,acınız acımız,İnşallah sorumlular yargılanır,vicdanlardazaten mahkumlar,acılıbirannenin sitemlerinedemi tahammül edemediniz yazık


Üye OlÜye Girişi