Bir hastanede daha 'hamile çocuklar' skandalı

 

İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli sosyalhizmet uzmanının ortaya çıkardığı 115 hamile çocuk skandalının ardından bu kez Bağcılar'da ki hastanede 391 hamile çocuğun saklandığı belirlendi. Skandalın ortaya çıkması üzerine 59 doktor hakkında soruşturma açıldı

14.07.2018
Yazı Boyutu:  
İstanbul Valisi Vasip Şahin "konunun adli mercilerce incelenerek açıklığa kavuşturulması" için 59 doktor hakkında soruşturma açılmasına izin verdi.

392 çocuğun adının olduğu soruşturmanın akıbetini, Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'nın soruşturması belirleyecek.

Oda TV'den Barış Terkoğlu'nun özel haberine göre, İstanbul Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne 5 ayda gelen 115 çocuğun hamile olduğu halde adli makamlara bildirilmediği saptanmış, olay kamuoyunda tepki yaratmıştı. 

Bu kez daha büyük bir skandal Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşandı.

348'İ KESİNLEŞMİŞ 392 ÇOCUK GEBELİĞİ

7 Mayıs 2018 tarihinde yapılan şikayetle ortaya çıkan skandalda, 2017 yılı boyunca 348'inin gebeliği kesinleşmiş 392 çocuk gebeliği vakasının, adli makamlara kanuna uygun şekilde bildirilmediği ortaya çıktı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı skandalın ortaya çıkmasının ardından olay hakkında soruşturma açtı. İstanbul Valiliği'nden de olayda sorumluluğu olan doktorlar hakkında soruşturma yürütmek için izin istedi.

59 DOKTOR HAKKINDA SORUŞTURMA

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Başhekim Profesör Ahmet Yaser Müslümanoğlu'nun da aralarında bulunduğu kamu görevlisi 59 doktor hakkında soruşturma izni verdi. Vali Şahin, 20 Haziran tarihinde aldığı 2018/110 sayılı kararı, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'ne de bildirdi.

Kararda doktorlar için; "2017 yılında 18 yaş altı gebeliğini teşhis ve tespit ettikleri çocuk gebeleri, bildirim yükümlülüğüne rağmen bildirmeyerek 'sağlık meslek mensuplarının suçu bildirmemesi fiilini' işledikleri" iddiasıyla soruşturma açılmasına izin verildiği hatırlatıldı. (OdaTV)


 
Yorumlar

serkan

16.07.2018
işte akp nin yeni türkiyesi yozlaşma tam gaz
sürüyor
toplum intizarın ilişkisine odaklanmış durumda gel görki aynı toplum 300 tane çocugun hamile kalmasıyla ilgilemiyor
işte akp nin 16 yılda ülkeyi getirdigi nokta çürüme yozlaşma bataklık medeni her hangi bir dünya ülkesinde olsaydı bu işler hükümet görevden istifa ederdi bizim gibi geri kalmış 3 üncü sınıf ortadogu ülkelerinde bu gibi pislikler malesef normal karşılanıyor artık tek adam rejiminde bakalım daha neler görecegiz ve duyac

Üye OlÜye Girişi