'Bir kadının kapısına adam yollamak mafyanın raconunda bile yoktur'

 

MHP Lideri Bahçeli'nin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunarak İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef göstermesinin ardından bir grup MHP'li'nin Akşener'in evinin önünde protesto gösterisi düzenlemesine tepkiler sürerken, İçişleri Bakanlığı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

05.10.2018
Yazı Boyutu:  
İYİ Parti 'den yapılan açıklamada ise suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve MHP'nin af tasarısına da göndermede bulunularak ""Bir kadının kapısına gece vakti adam yollamak, mafyaların raconunda bile yoktur"" ifadelerine ye verildi.

OLAY NASIL GELİŞTİ

MHP Genel  Başkanı Devlet Bahçeli dün sosyal medyadan yaptığı paylaşımda İYİ Parti Lideri Meral Akşener'e yönelik, “Bu hanımefendiye son ihtarım, bölmek ve yok etmek istediğin MHP’ye karşı sinir ve sınırları ihlal eden vandal tutumuna devam edersen sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. Demedi deme, büyük lafı dinle!” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'ye tepki gösteren Akşener iseTwitter'dan yaptığı paylaşımda "Demirden korksak trene binmezdik" ifadesini kullanarak İyi Parti Genel Merkezi'nin adresini paylaştı.

Akşener paylaşımının devamında Bahçeli'yi "Türklüğü ayaklar altına alıp, megri megri ile gözyaşı dökenlere paspas olurken hangi “büyüğünüzün” sözünü dinlediniz sayın Bahçeli? McKinsey’e göğsünüzü siper ederken hangi büyüğünüzün emrindesiniz? Bahsettiğiniz sonuçları merakla bekliyorum" sözleriyle eleştirdi.

AKŞENER'DEN BAHÇELİ'YE: YÜREĞİN YETİYORSA KENDİN GEL

Ancak iki liderin atışması gece sokağa taşındı ve bir grup MHP'li,  Meral Akşener'in evinin önünde gösteri yaptı. Akşener de gösteriler üzerine kapıya çıkarak MHP'li protestoculara "Erkekseniz hadi gelin vurun" diye yanıt verdi.


Protesto görüntülerini içeren videoyu Twitter hesabından "Başka anaların çocukları üzerinden yiğitlik olmaz. Yüreğin yetiyorsa kendin gel, bekleriz"notuyla paylaşan Akşener, mesajına Devlet Bahçeli'yi de etiketledi.

 İYİ PARTİLİLER DE GELDİ

Gece saatlerinde ise Meral Akşener'in evinin önünde protesto olduğunu öğrenen İyi Partililer Akşener'in Beylerbeyi'nde ki evinin önüne geldi.

"GELENLERDEN ŞİKAYETÇİ OLMADIM"

Burada sloganlar atan partililere Akşener bir açıklama yaptı. Akşener, "Türkiye'nin daha iyiye gitmesi, gençlerimizin umudunun yeniden yeşermesi için bu yola çıktık. Biz bir aileyiz, Vakur olacaksınız, sakin olacaksınız, sağduyulu olacaksınız. Bizi özellikle bir kavganın içine çekmeye çalışıyorlar. Ben buraya gelen elli kişiden şikayetçi olmadım. Çünkü onlar gariban çocuklar, Talimat verildiler, geldiler" dedi.

Akşener'in açıklamasının ardından toplanan partililer dağıldı.İYİ PARTİ GENEL SEKRETERİ PAÇACI BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İYİ Parti üyeleri, genel başkan Meral Akşener'in evinin önünde basın toplantısı düzenledi. Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, "Bir kadının kapısına gece vakti adam yollamak, mafyaların raconunda bile yoktur" dedi.

İYİ Parti üyeleri, dün Akşener'in evinin önünde yaşananlara tepki gösterdi. İYİ Parti 'den yapılan açıklamada suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve MHP'nin af tasarısına da gönderme yapıldı.

Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı "Meşru siyaset zeminin terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Tehdit ve üslupsuzluk siyaseti sokak seviyesine düşürmemelidir" dedi.


"Sayın Meral Akşener’in şahsında Türk siyaseti tarihinde örneği görülmemiş bir seviyesizlikte bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur.

Bu yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz.

Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece vakti kapısına adam yollamak geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur. 

İYİ Parti, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda teklifi olan McKenzie anlaşması olan mağdurun mazlumun milletin yanında durduk. 81 milyon emin olsun ki böyle yapmaya devam edeceğiz. İYİ Parti’ye kurulmak istenen kriminalize etme kumpasına düşmeyeceğiz.

Türkiye 8 tane şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumluları, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşeyenleri ve bu bomba döşeyenleri izleyenleri konuşmalıdır. Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz.

Siyaset bir genel başkanın evinin önüne gece yarılarında ana kuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir." 

CHP'DAN İLK TEPKİ

Meral Akşener'in Twitter'dan paylaştığı videonun sosyal medyada yayılmasının ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yaşananlara tepki gösterdi. Tanal, Twitter hesabından paylaştığı mesajda "Bu demokratik bir tepki değil.Bunun adı barbarlıktır" ifadesini kullandı.


Üye OlÜye Girişi