Bir mahkumda Covid-19 görülen Buca cezaevinde 62 hükümlü karantinaya alındı

 

İzmir'de Buca cezaevinde bir tutuklunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını, aynı koğuşta hastalık belirtisi taşıyan 62 tutuklu ve hükümlünün hastanelerde izole edildiği açıklandı.

20.04.2020
Yazı Boyutu:  
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndaki tutuklu H.A.'ya yapılan yeni tip koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. 

62 TUTUKLU KARANTİNADA
Yapılan açıklamada, Buca Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan H.A'nın 13 Nisan'da sağlık sorunları şikayetiyle sağlık kurumuna sevk edildiği ve H.A'ya uygulanan Kovid-19 testinin pozitif çıktığı belirtildi.

H.A'nın tedavi altına alındığı ifade edilirken, H.A'nın da kaldığı, adli suçluların bulunduğu koğuşlardaki tutuklu ve hükümlülerden hastalık belirtisi taşıyan 62 tutuklu ve hükümlünün hastanelerde izole edildiği bildirildi.

ÜÇ MAHKUM YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 13 Nisan’da açık cezaevlerinde üç mahkumun corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini açıklamıştı. Kapalı cezaevinde vaka görülmediğini söyleyen Gül 14 pozitif vakanın da tedavisinin sürdüğünü belirtmişti.

Üye OlÜye Girişi