Birand son yolculuğunda

 

Önceki gece kalp krizinden ölen duayen gazeteci Mehmet Ali Birand toprağa veriliyor

19.01.2013
Yazı Boyutu:  

Önceki akşam kaybettiğimiz duayen gazeteci Mehmet Ali Birand, son yolculuğuna uğurlanıyor. Birand için ilk tören yıllarca görev yaptığı Doğan Tv Center'ın önünde yapılıyor.

 
Birand'ın naaşı Haber Grup Başkanı olarak görev yaptığı Kanal D'nin önüne getirildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan başta olmak üzere yakınları ve çalışma arkadaşları gözyaşlarıyla usta haberciyi uğurluyor.
 
Serdar Cebe: Ustamıza artık son görevimizi yerine getiriyoruz. Aslında bu son görevimiz de değil. Bundan sonra başlıyor bizim görevimiz. Ustamız şu an bizimle, hep de bizimle olacak.
Yıllar önce Birand, CNNTürk mikrofonu devrildiğinde, NTV mikrofonunu kapıp canlı yayına çıkmıştı. Şimdi yine öyle bir gün yaşıyoruz. Her zaman birlikteyiz.
 
Ferit Aslan (Diyarbakır DHA muhabiri): Her şeyin ötesinde çok iyi bir insandı. Televizyon gazeteciliğini ondan öğrendim.
Son yazısında Diyarbakır'daki törenleri yazmıştı. Yüz binlerin onu nasıl sevdiğini görseydi keşke. BDP Genel Başkanı, Birand'ın vefat ettiği haberini duyurduğunda, yüz binler müthiş bir üzüntü yaşadı. 20 dakika sonra ise bu haberin doğru olmadığını, Birand'ın hayatta olduğunu söyleyince müthiş bir alkış koptu. Gerçekten görülmeye değerdi. O bölge Birand'ı çok severdi. Sadece Güneydoğu değil, Kuzey Irak da öyle.
 
CENAZESİNE CUMHURBAŞKANI DA KATILACAK
 
Birand'ın naaşı daha sonra Teşvikiye Camii'ne götürülecek. Öğle vakti kılınacak cenaze namazından sonra Birand Anadolu Hisarı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.
 
Teşvikiye Camii'ndeki törene Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da katılacak.
 
 
 
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi