Birgün önce Nadira için adalet kampanyası başlatan avukat istifa etti

 

AKP Milletvekili Şirin Ünal'ın evinde silahıyla göbeğinden vurularak şüpheli şekilde ölen Özbek uyruklu bakıcı Nadira Kadirova için genel başkanlığını yaptığı 'Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği' olarak dün "adalet kampanyası" başlatan avukat Müjde Tozbey Erden bugün Nadira'nın ailesinin avukatlığını bıraktığını açıkladı.

6.10.2019
Yazı Boyutu:  
AKP  İstanbul milletvekili Şirin Ünal’ın evinde, evde olduğu sırada yine Ünal'a ait tabanca ile intihar ettiği iddia edilen 23 yaşındaki Özbekistan  uyruklu bakıcı Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini üstlenen 'Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği' Genel Başkanı avukat Müjde Tozbey Erden, bu görevden istifa ettiğini duyurdu. Müjde Tozbey, istifasından birgün önce ise genel başkanı olduğu dernek adına sosyal medyadan Nadira için adalet kampanyası başlatmıştı.VEKALET GÖREVİNİ BIRAKMASINDA NADİRA'NIN AİLESİNE BASKI MI YAPILDI?

Erden, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bildiğiniz üzere 23 Eylül tarihinde Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde intihar ettiği söylenen Nadira Kadirova’nın ailesinin vekilliğini Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği olarak üstlendik. Nadira’nın ailesinin tarafımıza ulaştığı 25 Eylül tarihinden bu yana da, avukatlıklarını yapmaya devam ettik.
Bu süre zarfında boyun eğmeyerek, Nadira’nın şüpheli ölümünün aydınlatılması ve adaletin sağlanması için Nadira’nın arkadaşları, basından emekçi dostlarımız, meslektaşlarımız ve tüm kamuoyunun desteği ile soruşturmanın hızlıca kapatılmasını önleyip, Nadira’nın şüpheli ölümünün duyulması için mücadele ettik.

Ancak gelinen bu aşamada Nadira’nın ailesi ile farklı bakış açılarına sahip olmamız nedeniyle vekilliklerinden istifa etme gereği duyduk.

Bugünden sonra Nadira’nın ailesinin avukatı olarak değil, gericiliğe ve karanlığa kurban giden Nadira ve Nadira gibi kadınlar için mücadele etmeye devam edeceğiz.” 

KAMPANYAYA SOSYAL MEDYA KULLANICILARI DESTEK VERMİŞTİ

“Nadira için adalet istiyoruz” sloganıyla yürütülen kampanyaya bir çok sosyal medya kullanıcısı da destek verdi.
Üye OlÜye Girişi