Biri bulsa el öpecekti!

 

HDP'li Önder, 'Bayrak indirme' olayında ateş açılmasına izin vermeyen komutanın ezilmek istendiğini söyledi

12.06.2014
Yazı Boyutu:  
 
Tarafsız Bölge programına konuk olan HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Diyarbakır'daki 'Bayrak indirme' olayında ateş açılmasına izin vermeyen komutanın ezilmek istendiğini ifade ederek, "Ben bulsam elini öperim" dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu ise bayrak indirilip siyaset yapılamayacağını söyledi.
 
Bayrağa yüklenen standart anlamı yüklemiyorum ama derin saygı duyuyorum diyen Önder, şöyle konuştu: "Şimdi herkes o komutanı yemeye çalışıyor vallahi bulsam elini öperim. Niye herkes indirme derdinde. Niye indirmedi. Bayrak konusunda hassasiyetimizi belirttik, sanırım şimdi devam edebiliriz. Varsayalım ki sızma da yok herhangi bir servisin de işi değil. Bir çocuk, daha düne kadar çocuklar için kıyameti koparıyordunuz. Şimdi indirmekten bahsediyorsunuz. O da çocuk, bu da çocuk. Eğer o komutan ona engel olmuşsa eli öpülecek komutan"
 
KILIÇDAROĞLU: BAYRAK İNDİRİLİP SİYASET YAPILAMAZ
 
Öteyandan bayrak indirme olayıyla ilgili Kemal Kılıçdaroğlu,"Türk Bayrağı'nın indirilmesine tahammül edemeyiz" ifadesini vurguladı. 
 
Kılıçdaroğlu, şunları söyledi; 
 
"Bayrağın indirilmesine tahammül edemeyiz. Bayrak indirilip siyaset yapılamaz. Türk bayrağını indiren bir hareketi asla ve asla kabul edemeyiz, o bayrak hepimizin ortak paydasıdır. Çıkıp Erdoğan'ın açıklama yapmasını bekliyoruz. Bayrak konusunda ne diyecek merak ediyoruz.
 
"BU SÜREÇ TÜRKİYE'Yİ ÇIKMAZA GÖTÜRECEK"
 
Lice'deki olayları inceliyoruz, vekil arkadaşlarımızı yolladık, çünkü hükümet kanadı bilgi vermiyor. Bir süreç yaşanıyor kimse bilmiyor masanın başında Erdoğan ve Öcalan var. Ne konuştuklarını bilmiyoruz. güvensizlik üzerine süreç inşa edilmiş. Bu süreç Türkiye'yi çıkmaz bir noktaya getirecektir."
 
YÜZLERİ KAPALI GRUP TÜRK BAYRAĞI'NI İNDİRMİŞTİ
 
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde yolu trafiğe kapatan grupla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada ölen Ramazan Baran'ın cenaze töreninden sonra olaylar çıktı.  Olaylar sırasında yüzleri kapalı bir grup, Diyarbakır'da 2. Hava Kuvveti Komutanlığı'nın arka kapısının olduğu bölgedeki duvardan atlayarak kışla içinde direkteki Türk Bayrağı'nı indirdi.
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi