Birinci sınıf öğrencisine 'D' dayağı atan öğretmen gözaltına alındı

 

Adana'da 'D' harfini yazamadığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından dövülen çocuğun ailesi savcılığa suç duyurusunda bulunnmuş, bu arada dayakçı öğretmen açığa alınmıştı.

19.10.2017
Yazı Boyutu:  
Adana'nın Şakirpaşa İlkokulu'nda ' 7 yaşındaki birinci sınıf öğrencisi  Salih G.'yi 'D' harfini yazamadığı  için diğer öğrencilerin gözü önünde kıyasıya döven öğretmen,  önce  İl milli Eğitim müdürlüğü'nce açığa alındı , sonra da  savcılık taülimatıyla göezaltına alındı. 

Karakola gidip öğretmen  Hacı A. hakkında şikayetçi olan berber Mehmet G., ayrıca Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu.

Öğretmenin D harfini yazamadı diye dövdüğü öğrenci

Merkez İlçesi Şakirpaşa İlkokulu'nda bir sınıf öğretmeni, tahtaya kaldırdığı öğrencisi Salih G.'den 'D' harfini yazmasını istedi. Öğretmen Hacı A., minik öğrenciye 'D' harfini gösterdi, ancak öğrenci, bu harfi yazmakta zorlandı.

Yaklaşık 2 dakika boyunca öğrencisine 'D' harfini yazdırmaya çalışan öğretmen, önce öğrencinin sırtına birkaç kez eliyle vurdu. Ardından öğrencinin elini tutarak, harfi yazdırdı. Buna rağmen harfi yazamayan Salih'in başına vuran öğretmen, kazağından tutup, savurduğu öğrenciyi sırasına gönderdi. 

Bunlar yaşanırken, o sırada sınıfta bulunduğu ileri sürülen başka bir öğretmen dayak anlarını cep telefonu kamerasıyla kaydetti. 

Sosyal medyaya paylaşılan görüntüler üzerine Adana Milli Eğitim Müdürlüğü, idari soruşturma başlattı. Öğretmen Hacı A., açığa alındı. 

PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Olayın ortaya çıkmasının ardından, karakola giden erkek berberi baba Mehmet G. öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Ayrıca Cumhuriyet Savcılığı'na da suç duyurusunda bulundu.  Mehmet G, "Para bulmak için gece gündüz çalışıyorum. Çocuklarım okusun devletine faydalı olsun. Öğretmenden maddi manevi şikayetçiyim. Çocuğum okula bile gitmek istemiyor. Psikolojisi bozuldu" dedi. 

Anne Hamdiye G., ise "Görüntüleri izleyince psikolojim bozuldu, zaten kendisi birkaç gündür hasta. Biz kıyamıyoruz, bizim evladımıza vuruyor" diye konuştu.

Adana Cumhuriyet başsavcılığı Mehmet G., ilkokula yeni başlayan çocuğu bu şekilde davranılmasının kabul edilir bir durum olmadığını bildirerek öğretmen hakkında gözaltı kararı verdi.

Savcılık soruşturması dayakçı öğretmen tutuklanma istemiyle mahkemeye  sevk edilecek.

Üye OlÜye Girişi