Bodrum belediyesinde rüşvet operasyonu

 

Bodrum Belediyesine rüşvet operasyonu düzenleyen polis, çok sayıda evraka el koydu. Belediyedeki incelemeler sürüyor

27.06.2011
Yazı Boyutu:  

Muğla nın Bodrum İlçesi nde "rüşvet, yolsuzluk, ihalelere fesat karıştırma, imar 27_yy_bodruma_soru__turma.jpgplan ve tadilatlarında usulsüzlük iddiaları üzerine polis belediyede bazı dosyalara el koydu.
 
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, "Bu bir operasyon değil inceleme. Hizmet vermeye devam ediyoruz. Önemli birşey çıkacağını sanmıyorum" dedi.

Bodrum da İl ve İlçe emniyet müdürlüklerinden 20 kişilik bir ekip sabah saat 10.00 sıralarında belediyeye gelerek çeşitli müdürlüklerde inceleme yapmaya başladı. Ekipler, Fen ve İmar İşleri, muhabese ve belediye bağlı Gıda A.Ş nin belgelerini incelerken, bu servislerde çalışan personel bina dışına çıkarıldı.

Bodrum Belediye Başkanı DP li Mehmet Kocadon operasyonu evinde duydu. Kocadon, DHA ya yaptığı açıklamada, polisin bazı vatandaşların ihbar ve şikayetlerini dikkate aldığını belirterek, "Bizden bazı meclis kararları ve belgeleri istediler. Önemli bir şey çıkacağını sanmıyorum" dedi.
 
KOCADON: BU OPERASYON DEĞİL

Muğla ve Bodrum Emniyet Müdürlüklerinin düzenlediği operasyonu evinde öğrendikten sonra, belediyeye gelen DP li Başkan Mehmet Kocadon, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı.

Kocadon, "Arkadaşlar bu bir operasyon değil. Operasyon olduğunu nereden çıkarıyorsunuz? Emniyet yetkilileri meclis kararları ve bazı evraklarda incelemelerde bulunmak istedi. İncelemeleri devam ediyor. Memurlarımız görevinin başında ve vatandaşlara hizmet veriliyor. Şu anda bir sıkıntı yok herkes rahat olsun. Ben çok rahatım. Ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum" dedi


Üye OlÜye Girişi