Boğazi kesilmiş ceseti bulunan kayıp kızda namus cinayeti şüphesi

 

Manisa'nın Demirci ilçesinde kaybolduktan 3 gün sonra ormanlık alanda cesedi bulunan 17 yaşındaki C. B'nin annesi, babası, ağabeyi ve amcasının kızı gözaltına alındı.

18.06.2016
Yazı Boyutu:  
Demirci Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında boğazı kesilerek öldürüldüğü tespit edilen 17 yaşındaki Cansel Bağlı'nın Hüdük Mahallesi'nde yaşayan babası, annesi, ağabeyi ile amcasının kızı gözaltına alındı. Jandarmanın  genç kızı ailesi tarafından namus yüzünden infaz edilmiş olabileceği varsayımı üzerinde durduğu öğrenildi.

andarmanın ifadesine başvurduğu kişiler arasında Hüdük Mahallesi Muhtarı Erol Acar da yer aldı. 
İfade verdikten sonra jandarma karakolundan ayrılan Acar, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Benim bildiğim Cansel'in kimseyle sorunu yoktu. Son olarak kaybolmadan bir gün önce mahallede görmüştüm" dedi. 

Öte yandan Cansel Bağlı'nın cesediyle ilgili otopsi sonucunun beklendiği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Hüdük mahallesinde oturan 17 yaşındaki Cansel Bağlı 4 gün önce evden çıktı. Ailesine haber vermeden evden ayrılan genç kız, esrarengiz bir şekilde ortadan kayboldu.

Habertürk'ün haberine göre kızının hayatından endişe eden baba Ahmet Bağlı ile anne Nurhayat Bağlı, jandarmaya giderek kayıp başvurusunda bulundu. Bağlı'nın ağabeyi Akın Bağlı da sosyal medyadaki kendi hesabından "Kayıp aranıyor. Bilen görenlerin araması rica olunur" notuyla cep telefonu numarası bıraktı.

ÖLDÜRÜLMÜŞ OLARAK BULUNDU

Jandarma ve aile Cansel Bağlı'yı her yerde ararken, evlerinin yakınındaki dere kenarında cesedi bulundu. Yapılan incelemede genç kızın boğazının bıçakla kesilerek öldürüldüğü, vücudunda da darp izleri olduğu tespit edildi. Ailenin 6 çocuğundan biri olan Cansel Bağlı'nın cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

20 GÖZALTI

Genç kızın öldürülmesi ardından jandarma ifadelerine başvurulmak üzere 20'ye yakın kişiyi gözaltına aldı. Genç kızın anne ve babasının da ifadesine başvurulmak üzere gözaltında olduğu öğrenildi.

Jandarma genç kızın en son görüştüğü kişileri tespit etmeye çalışırken, lisede okuyan genç kızın derslerinin kötü olmasından dolayı baba Ahmet Bağlı tarafından okuldan alındığı ortaya çıktı.


Üye OlÜye Girişi