Borçları yüzünden intihar eden 5 çocuk babasının evinde  haciz edilecek hiç eşya bulunamadı

 

Bankalar borçları sebebiyle intihar eden yurttaşın ailesine rahat vermiyor. İntihardan hemen sonra alacaklı bankalar ailesinin peşine düştü, icra memurları evde hacizeoecek tek bir eşya bile bulamadı.

26.02.2020
Yazı Boyutu:  
Mersin’in Akdeniz ilçesinde Gökhan Şeremet  geçtiğimiz günlerde irtihar etmişti. 5 çocuk babası Şeremet’in yüklü miktarda banka borcunun bulunduğu ve uzun süredir işsiz olduğu belirtilmişti.

İntihar etmesinin ardından Şeremet’in borçlu olduğu bankalar ailesinin peşine düştü. Konuyla ilgili konuşan Gökhan Şeremet’in babası Müslüm Şeremet, bankaların sürekli kendilerini arayarak borcun ödenmesini istediğini belirtti. Şeremet’in eşi Hacire Şeremet ise icra memurlarının defalarca evlerine geldiğini ancak götürecek bir şey bulamadıklarını ifade etti.

‘BANKALAR BORÇLARINI İSTİYOR’

Oğluyla birlikte 2017’de bankalardan 300 ila 400 bin TL aralığında kredi çekerek, kuyumculuk işiyle uğraştıklarını anlatan baba Müslüm Şeremet, işlerinin iyi gitmemesi üzerine bir yıl sonra iflas ettiklerini kaydetti.

Oğlunun borçlardan ve işsizlikten ötürü psikolojisinin bozulduğunu dile getiren baba, şöyle devam etti:

“İflas ile beraber ev, araba her şeyi sattık ama yine de borçlardan kurtulamadık. Oğlumun o günden sonra psikolojisi bozuldu. Tabi uzun süre işsiz de kaldı. Kendisine zarar vereceğini tahmin edebiliyorduk. Bu yüzden Valilik ve polise bile başvurduk. Ama herhangi bir dönüş yapılmadı. Zaten ilaç da kullanıyordu. Adana Başkent Hastanesi’nde uzun süre tedavi gördü. Oğluma iş arıyordum ama yok, ne yapsak olmuyordu. Oğlum kirada yaşıyordu, ev kirası 1500 TL idi. Elektrik, su ve beş çocuğun bakımı derken her ay nereden baksan bir dünya para. Oğlum bunlardan dolayı yaşamına son verdi. Bizim canımız yandı, başkasının canı yanmasın.”

Baba Şeremet, eve sürekli oğlu adına icralar geldiğini belirterek  “Oğlumun taziyesini kurduk ama hala bankalar bizi arayarak borçlarını istiyorlar”  dedi.

‘İCRA MEMURLARI EVE GELDİ AMA GÖTÜRECEK BİR ŞEY BULAMADILAR’

 Hacire Şeremet ise, iflas eden eşinin borçlardan dolayı psikolojisinin bozulduğunu ve iki defa intihar girişiminde bulunduğunu paylaştı.

Eşini hastaneye kaldırdıklarında doktorun kendilerini ‘size zarar verebilir’ diye uyardığını söyleyen Şeremet, “Ne olduysa borçlardan sonra oldu” dedi.

Eşinin intiharından sonra da bankların sürekli kendilerini arayıp, rahatsız ettiğini belirten Şeremet, icra memurlarının defalarca evlerine geldiğini ancak evde götürecek bir şey bulamadıklarını söyledi. (DHA)Üye OlÜye Girişi