Börekçi kızın ölümünde kan donduran ayrıntı

 

İstanbul Bağcılar'daki bir börekçide çalışan 17 yaşındaki Cansu Çartı, ayrıldığı sevgilisi tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle vuruldu. Cansu'nun ölümüne dair korkunç bir detay ortaya çıktı

11.02.2017
Yazı Boyutu:  
Cansu’yu annesinin işlettiği börekçiye ait el arabasıyla yürürken öldüren 17 yaşındaki zanlı M.A.K. polise teslim oldu. Cansu’nun ortaokul arkadaşı H.K., çocuk yaştaki zanlının cinayette kullandığı silahla ilgili ise çarpıcı bir iddia ortaya attı.
 
‘TÜFEĞE NASIL ULAŞTI?’

H.K., M.A.K.’nın kendisinden ayrılan Cansu’yu bir süredir mesajla tehdit ettiğini söyledi. “Erkek arkadaşını yüz yüze hiç görmedim ama konuşmuşluğumuz vardı” diyen H.K., şöyle devam etti:

''2-3 yıl önce bu çocuk benim kuzenime, elimde fotoğrafın var diyerek şantaj yapmış ve para istemişti. O zaman konuşmuştum kendisiyle. Cansu’yu öldürdüğü pompalı tüfeği almak için 10 tane cep telefonu çalmış. Ve bu kişi daha 17 yaşında. Cansu çok iyiydi. Bugüne kadar kötü sözünü işitmedim hiç.”

Polisin, katil zanlısının cep telefonu çalarak tüfek almasıyla ilgili iddiayı araştırdığı bildirildi. Ayrıca zanlının, tüfeği kimden aldığı da araştırılıyor.

İstanbul Bağcılar'daki bir börekçide çalışan 17 yaşındaki Cansu Çartı, ayrıldığı sevgilisi tarafından sokak ortasında pompalı tüfekle vuruldu.

Vurulma anı güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Katil zanlısı M.A.K'nın ise, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla cinayeti işleyeceğini daha önce duyurduğu, hatta alacağı cezayı bile hesapladığı ortaya çıktı
 
Sevgilisi M.A.K'den bir süre önce ayrılan Cansu Çartı (17) sabah saatlerinde, İstanbul Bağcılar'daki çalıştığı börekçiye giderek, aldığı börekleri arabaya yükleyip sokağa çıktı. Bir süre önce ayrıldığı M.A.K de yanında taşıdığı pompalı tüfekle takip etti; bir süre sonra Çartı'ya seslendi.

Genç kız kaçmaya başladığı sırada M.A.K pompalı tüfek ile peş peşe ateş ederek genç kızı öldürdü.

KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI VE TUTUKLANDI

Olay yerinden kaçmaya çalışan M.A.K polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanıp gözaltına alındı. Gözaltına alınan M.A.K çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Cansu Çartı'nın cenazesi ise toprağa verildi.

Öte yandan, pompalı tüfek ile vurularak öldürülen Cansu Çartı'nın babasının geçen yıl cezaevinde olduğu ailesinde bakmak için börekçi dükkanında çalıştığı öğrenildi.

Görgü şahitleri; "Cansu kızımız yerde yatıyordu. Kanlar içindeydi. Tampon yaptık. Bağrışmalar oldu. Cansu'nun iki kez can havliyle bağırdı. Dehşet bir olaydı. Her sabah dükkanı açmaya gelirdi. Arabasıyla poğaçaları alıp dükkanına götürüyordu" dedi.

OLAY ANI KAMERADA

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, pompalı tüfek ile öldürülen kız börek arabası ile sokakta yürüdüğü görülüyor. Ardından beze sarılı silahını çıkarmış halde koşarak gelen eski sevgilisi, pompalı silahı doğrultup kızı vuruyor. Vurulan genç kız yere düşüyor. Kızın yardımına sokakta bulunan dükkan sahiplerinin çıktığı görülüyor.

Kendisinden ayrılan Cansu Çartı'yı öldüren M.A.K ise sosyal medya hesabından cinayet öncesi yaptığı paylaşımda; "Herşey üzerime geliyor. 36 seneyi göze alır gibi" dedi.

(Uzay Kesmen/Habertürk Gazetesi)

Üye OlÜye Girişi