Bornova da baz isyanı

 

Bornova da mahalle muhtarları, öğrenci derneği velileri “ Ölüm makinalarına dur” demeki çin biraraya geldi

25.01.2010
Yazı Boyutu:  

Bornovalı vatandaşlar BAZ istasyonuna dur demek için bir araya geldi. 25_yy_bornovada_baz_isyani_salon.jpgAralarında Bornova Öğrenci Velileri Derneği ve mahalle muhtarlarının da olduğu büyük kalabalık,baz istasyonlarının zararlarını vurguladıkları açıklamalarında bu konuda tedbir istedi.

GSM şirketlerinin her geçen gün sayıları artan ölüm makinelerini protesto eden Bornovalı vatandaşlar “Yargıtay kararına rağmen hala niye bir şey yapılmıyor” diye sitem etti.

Atatürk, İnönü, Kızılay, Evka-4 mahalle muhtarları ve vatandaşlar ile Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği Üyeleri Bornova Pir Sultan Abdal Derneği’nde bir araya geldi. BAZ istasyonlarının insanlar üzerindeki olumsuz etkilerinin bilimsel olarak kanıtlanmış olmasına rağmen hala dur diyen olmadığı için bir araya geldiklerini belirten Öğrenci Velileri Derneği başkanı Orhan Yüce, “Son zamanlarda direklerde, çatılarda, okul çevrelerinde, minarelerde ve bunun gibi sayabileceğimiz birçok yerde saklanmış kutular görmekteyiz. Hiç düşündünüz mü, zararsız bir cihaz kamufle edilir mi? BAZ istasyonları insanlarda kanser riskini, doğum kusurlarını artırıyor. Kalp ve sinir sistemini bozuyor. Uyku bozukluklarına neden oluyor. Bunlar çocuklarımızı daha fazla etkiliyor. Atatürk Mahallesi’nde parayı alan“ölüm aletini” binasının tepesine diktiriyor” dedi.

KİM SORUMLU OLACAK?
Birçok yerel mahkemenin yanında Yargıtay kararında,”İnsanın evi sürekli yaşam alanıdır.  Baz istasyonlarının etkisi düşükte olsa yerleşim yerlerinden kaldırılması gerekir” dediği hatırlatan Yüce, “Ne hükümet ne de valilik, bu kararı uygulamıyor. Bizleri ölüme terk ediyor. 5-10 yıl sonra kanser Karadeniz’deki gibi olursa kimi sorumlu tutacağız?” diye konuştu.


Üye OlÜye Girişi