Bornova Türk Kadınlar Birliği hedeflerini açıkladı

 

Kendi işinin sahibi ol

7.07.2003
Yazı Boyutu:  
Bornova TKB kadına kendi işine sahip olmanın önünü açıyor

Türk Kadınlar Birliği (TKB) Bornova Şubesi'nin açtığı el sanatları kursu'na katılan 25 kişiden sertifika almaya hak kazanan 18 kursiyere sertifikaları Bornova Kaymakam Eşi Emekli öğretmen Mukadder Ekremoğlu tarafından, düzenlenen törenle verildi. Kursiyerleri tek tek kutlayan Ekremoğlu, her bir kursiyerimize yüreklendirici ve çalışmalarına hız verici öğüt ve tavsiyelerde bulundu.
TKB Şube Başkanı Perihan YıLMAZ, şubelerinin kısa bir özgeçmişini yapmasının ardından, yönetime geldikleri en zor zamanlarında destek ve katkıda bulunanlara teşekkür belgelerini vererek, yönetim kurulunun belge dağıtım törenlerinin iki yılda bir, çok daha görkemli yapılmasını kararaştırdığını söyledi. Teşekkür belgesi alanlar arasında Şubenin ilk kurucu Başkanı Behice Eryıl, işadamı Mehmet Tiner, Eczacı Emel Acar, Kurs öğretmenleri Meryem Girgin ve Saniye Uygur, Hayriye Öntaş'da yeraldı.
Kursiyerlerden 15 kişinin el becerisinin yanında, kendilerini sosyal alanda olumlu etkilemesi maksadıyla derneğin seminerlerine de katıldığı ve ardından KADER' in açacağı internet kullanma kursuna katılmak için başvuruda bulunduklarını anlatan Başkan Yılmaz, "Bunlar arasından kursiyerlerimiz girişimcilik bilgilendirme seminerlerine de katılacaklardır. Bu sayede derneğimiz tarafından kadınlarımızın iş hayatına kendi işinin sahibi olarak atılım yapmaları sağlanacaktır" diye konuştu.

 

<

Üye OlÜye Girişi