Boşandığı kadını katleden erkeğe ağırlaştırılmış müebbet

 

Mersin'de boşandığı Filiz Kaplan'ı katleden tutuklu sanık Murat Ceritoğlu'na "Tasarlayarak kasten insan öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Tutuksuz yargılanan 3 sanığa ise beraat verildi.

12.02.2020
Yazı Boyutu:  
Mersin'in Toroslar ilçesine bağlı Turgut Türkalp Mahallesi'nde 28 Haziran 2019 tarihinde Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki işine gitmek üzere evinden çıkarken bir yıl önce boşandığı erkek Murat Ceritoğlu ve üç arkadaşı tarafından katledilen Filiz Kaplan için açılan davanın karar duruşması  Mersin 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Duruşmaya tutuklu sanık Murat Ceritoğlu, tutuksuz yargılanan sanıklar M.D, A.A. ve H.G., Filiz’in ailesi ile taraf avukatları katıldı.

 Mahkemede, ilk olarak olay günü kullanılan aracın GPS kayıtları okundu. Kayıtlarda sanık Murat Ceritoğlu'nun olaydan önce bir kaç defa  Filiz Kaplan'ın ın evi ve işyerinin bulunduğu bölgeye gidip keşif yaptığı ortaya çıktı.
 
Diğer sanıkların beraatı istendi
 
İddia makamı esasa dair mütalaasını açıkladı. Mütalaada, sanık  Murat Ceritoğlu'nun "Tasarlayarak kasten insan öldürme" suçundan indirimsiz olarak cezalandırılması talep edildi. Ayrıca tutuksuz yargılanan 3 sanığın  beraatine karar verilmesini istedi. 
 
Filiz Kaplan'ın çocukları: Sanıkların tamamı cazalandırılsın
 
Mütalaaya karşı konuşan Filiz Kaplan'ın oğlu Gökhan Kaplan, "Hayat devam ediyor ama eksik devam ediyor. Arkamda dağ gibi duran annemi kaybettim. 4 zanlı fikir ve eylem birliği yapmıştır. Hepsinin cezalandırılmasını istiyorum. Yarım kalan işlerini tamamlamak istiyorlar. Annemden sonraki hedef benim" dedi.  Filiz’in kızı Selcan Kaplan da olay günü araçta bulunan 3 şüphelinin cezalandırılmasını istedi.
 
Tutuksuz yargılanan sanıklar beraat etti
 
Mahkeme heyeti, kadın katili Murat Ceritoğlu'na "Tasarlayarak kasten insan öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verip, iyi hal indirimi uygulanmadı. Tutuksuz yargılanan 3 kişiye ise beraat kararı verildi. (DHA)
 


Üye OlÜye Girişi