Boşanma aşamasındaki kadını dönercide 38 yerinden bıçaklayan adam tutuklandı

 

İzmir'de boşanma aşamasında olduğu karısıyla dönercide buluşan adam, barışma talebinin reddedilmesi üzerine eşini 38 yerinden bıçakladı. Diğer müşterilen saldırganı çatal, bıçak, sandalye ile durdurmaya çalıştılar. Kadın hastanede tedavi edildikten sonra açılan davada zanlının 20 yıla kadar hapsi isteniyor.

18.02.2021
Yazı Boyutu:  
 Karşıyaka ilçesinde yaşayan Burak Kıncı (26), geçen yıl 3 Kasım günü, boşanma davası açan eşi Aycan Kıncı'yı (23) konuşmak için 1717 Sokak'taki dönerciye davet etti. 

İddiaya göre Burak Kıncı, burada eşine, barışma teklifinde bulundu. Ancak genç kadın, barışma teklifini geri çevirdi. Sinirlenen Kıncı da cebinden çıkardığı bıçakla eşini, vücudunun çeşitli yerlerinden yaraladı.

HASTANEYE KALDIRILDI

38 bıçak darbesiyle ağır yaralanan 2 çocuk annesi Kıncı, Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi edildi. Burak Kıncı ise polis tarafından gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

BOŞANMA AŞAMASINDAYDILAR

Karşıyaka Cumhuriyet Savcılığı, tutuklu koca Burak Kıncı hakkında 'eşi kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan 20 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede, çiftin boşanma aşamasında oldukları için evlerini ayırdıkları, çocuklarının anneyle yaşadığı anlatıldı.

"HENÜZ DÖNMEK İÇİN ERKEN" DEMİŞ

Burak Kıncı'nın olay günü konuşmak için bir dönerciye davet ettiği Aycan Kıncı'ya barışmak istediğini söylediği ancak 'Henüz dönmek için erken' cevabını alınca da cebinden çıkardığı bıçağı defalarca sapladığı kaydedildi. Kıncı'nın olay anını hatırlamadığını söylediği ifadesinin de yer aldığı iddianamede, olay anında dönercide olan diğer müşterilerin şüpheliyi çatal, kaşık, bıçak ve sandalye fırlatarak engellemeye çalıştıkları belirtildi.

Davanın görülmesine önümüzdeki günlerde Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlanacak. Tutuklu olarak yarılanacak  Burak Kıncı için hazırlanan iddianamede 20 yıla kadar hapis cezası isteniyor. (DHA)

Üye OlÜye Girişi