Boya firmasından '8 Mart' reklamı açıklaması

 

Filli Boya markasını üreten firma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı reklama ilişkin açıklama yaptı.

15.03.2017
Yazı Boyutu:  
Filli Boya markasını üreten firma, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için hazırladığı reklama ilişkin açıklama yaparak, "Şirket olarak ülkenin birlik ve bütünlüğüne, kardeşliğine ve Cumhuriyet döneminde gerçekleşen kadın haklarındaki gelişmelere katkı amacıyla benzer çalışmaları yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz" dedi.


Filli Boya markasını üreten Betek Boya ve Kimya San. A.Ş., özellikle sosyal medyada çok ilgi gören 'Anca Beraber Kanca Beraber' sloganı ile yayınlanan filmin, sadece kadın hakları ve Türkiye'de kadının yeri amacıyla yayınlandığını, başka sonuçlar çıkarılamayacağını duyurdu.

'BAŞKA SONUÇLAR ÇIKARILAMAZ'

Şirket tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

"8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle kadının toplumdaki yeri, Anadolu kadınının doğallığı ve topluma kattığı değerler vurgulandı, Cumhuriyet'ten bu yana gelişen kadın hakları vurgusu yapıldı. Bununla birlikte reklam filminde Türkiye'nin kadını ve erkeği ile birlikte bir ve bütün olması gerektiği vurgulanarak birlik ve beraberlik vurgulandı. Bu amaca yönelik hazırlanan reklam filminden başkaca sonuçlar çıkarılamaz. Reklam filmindeki amaç bu topraklarda var olan kadınlara dair kadim değerleri ve birlikte bütün-beraber olmayı hatırlatıyor. Bunun dışında bir amacı yoktur ve olamaz. Bu anlamda çeşitli mecralarda aksi yönde oluşturulmaya çalışılan algının kabul edilebilmesi mümkün değildir. Ulvi bir amaç için yapılan çalışmanın, olumsuz değerlendirmelere konu yapılmasının şirket kültürümüzle bir bağı olmadığı gibi, büyük üzüntü duyulmasına yol açtı. Reklam filminin başka hiçbir amacı olmadığını, şirket olarak ülkenin birlik ve bütünlüğüne, kardeşliğine ve Cumhuriyet döneminde gerçekleşen kadın haklarındaki gelişmelere katkı amacıyla benzer çalışmaları yapmaya devam edeceğimizi kamuoyuna duyururuz."Üye OlÜye Girişi