Boykot edilen film yarın Türkiye'de gösterimde

 

Çizgi roman uyarlaması olan “Wonder Women”a, başrol oyuncusu Gadot'un İsrail'in işgal politikalarına destekleyici açıklamalar yapması tepki çekmişti.

01.06.2017
Yazı Boyutu:  
Çizgi roman uyarlaması olan “Wonder Women” (Harika Kadın) yarın Türkiye’de de gösterime girecek.  Başrol oyuncusu Gal Gadot’un İsrail’in işgal politikalarını destekleyen açıklamalarından dolayı Wonder Woman’un boykot edilmesi çağrısı yapıldı. Filme boykot çağrılarının Türkiye'de ne denli etkili olacağı filmin gişe hasılatıyla ortaya çıkacak.“İsrail Destekçilerini Boykot Kampanyası-Lübnan” isimli grup, bir süredir “Wonder Woman” isimli filmin ülkede gösterime girmemesi için kampanya yürütüyor. Grubun sosyal medya hesapları, başrol oyuncusu Gal Gadot’un İsrail ordusunda silahlı görev yapmış olmasını ve İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ndeki politikalarını desteklemesini gerekçe olarak gösterdi.

Lübnan Ekonomi Bakanı’da bir açıklama yaparak “Wonder Woman” filminin yasaklanması gerektiğini söyledi.


Filmin  Özeti

Sadece savaşçı amazon kadınların yaşadığı Themyscira adasında büyüyen, buranın dışına hiç çıkmamış ve hiçbir erkek görmemiş Diana (Gal Gadot) müthiş savaş yeteneklerine sahip bir yarı tanrıdır. Günün birinde adaya bir Amerikan savaş uçağı düşer. Uçağın pilotu Steve Trevor (Chris Pine), Diana tarafından kurtarılır. Dünyanın büyük bir savaş halinde olduğunu anlatan pilotun sözleriyle Diana, adasını terkederek uygar dünyaya doğru yola çıkar ve dünya savaşını bitirebilmek için bütün hünerlerini ortaya sermeye başlar.

Filmde Gal Gadot, Wonder Woman karakterini Batman v Superman filminden sonra 2. kez canlandırıyor.
Üye OlÜye Girişi