'Bu davaya Cumhurbaşkanı el koysun'

 

Ethem Sarısülük'ün annesi, mahkemenin seyrine isyan etti

28.10.2013
Yazı Boyutu:  
 
 
Ethem Sarısülük'ün katil zanlısı polis memuru Ahmet Şahmaz'ın bugün ikinci kez hakim karşısına çıktıı  duruşmada, tutuklanma talebinin mahkemece reddedilmesi üzerine öldürülen gencin annesi Sayfı Sarısülük Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e çağrıda bulundu. Sarısülük, " Mahkemedeki rezillikleri görsün. Onun da evlatları var" dedi.
 
 
Ethem Sarısülük'ün öldürülmesinden bu yana gözünden yaş eksilmeyen anne Sayfı Sarısülük oğlunun katili Ahmet Şahbaz'ın duruşmaya kılık değiştirerek katılmasına dayanamadığını ifade eden anne Sarısülük ilk duruşmada,  katilin yüzünü açığa çıkarmak için kafasındaki peruğu çekip indirdiğini  hatırlattı.
 
 
Birgün Gazetesi'nin sorularını yanıtlayan Sayfı Sarısülük  "Benim oğlum da ülkede yaşananlara isyan eden halk kadar demokratik hakkını kulanırken öldürüldü. Oğlumun öldürüldüğü yerde o gün kimler var ise aynı demokratik haklarını kullanarak mahkemeye gelsinler. Oradaki halkın tamamını mahkemeye bekliyorum. Bu sadece benim oğlumun öldürülmesi olayı değil, orada ölen başka biri de olabilirdi ama benim oğlum öldü ve halkı için öldü. Hatta ben buradan bütün duyarlı milletvekillerine çağrı yapıyorum gelsinler mahkemedeki rezaleti görsünler. Adalet kimden yana bunu görsünler. Ayrıca Cumhurbaşkanı'na çağrıda bulunuyorum, Türkiye'nin Cumhurbaşkanı ise gelsin bu davaya el koysun, gelsin mahkemede yaşanan rezaleti kendi gözüyle görsün. Onun da evlatları var." diye konuştu.
 
Davayı AİHM'e taşımak için Avrupa'da görüşmeler yaptıklarını kaydeden anne Sarısülük,  "Bizi orada iyi karşıladılar. Ülkemizde görmediğimiz insanca yaklaşımı orada gördüm. Bu nedenle çok umutlandım. Orada bizi yalnız bırakmayan Ethem'in dostları da mahkemeye gelerek destek verecekler. Adalet yerini bulana kadar da bu işin peşini bırakmayacağım" dedi.
 
 

Üye OlÜye Girişi