Buca’da hobi kurslarına büyük ilgi

 

Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen ücretsiz hobi kursları vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü

06.10.2010
Yazı Boyutu:  

Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği korosu, resim, keman, gitar, bağlama, 6_yy_Buca___da_hobi_kurslar__na_b__y__k_ilgi_internet.jpgtiyatro, ebru tezhip minyatür, tiyatro, latin dansları alanlarının yanı sıra küçük yaştaki çocukların katılacağı  koro,  gitar, keman, tiyatro,  resim, satranç, rölyef, takı tasarımı, dekoratif el sanatları, tel kırma alanlarında uzmanlar ders verecek.

Buca Belediyesi’nin ücretsiz kursları ilgi görürken, bin 143 kişi başvuruda bulundu. Çeşitli elemelerden geçen kursiyerlerden 678’i  yıl boyunca eğitim alacak. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi, Kadın Aktivite Merkezi ve Güzel Sanatlar Merkezi’ndeki üç ayrı binada gerçekleştirilecek olan kurslarda konusunda uzman güzel sanatlarda ya da üniversitelerde eğitim veren öğretmenler ders verecek.

Hobi kurslarına gösterilen ilgiden dolayı oldukça mutlu olduklarını ve Buca’nın böyle etkinliklere önümüzdeki yıllarda daha da fazla ev sahipliği yapacağını söyleyen Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı, “Kültürel ve sosyal faaliyetlerde oldukça titiz davranmaya ve hassasiyet göstermeye çalıştığımızı söylemeliyim, çocuklarımız, gençlerimiz, ev hanımlarımız kısacası tüm ilçe halkım bu kurslarla hem boş vakitlerini değerlendirecek hem de belki de bir meslek sahibi olabilecekler. Önümüzdeki yıllarda daha büyük etkinlikleri hayata geçireceğiz” dedi.


Üye OlÜye Girişi