Buca’da sıra Yedigöller’de

 

Gölet’ten sonra Yedigöller değişiyor

3.07.2014
Yazı Boyutu:  

 

Gölet’ten sonra Yedigöller değişiyor

 

Buca Belediyesi, yurttaşlara sorarak yenilediği Gölet’in ardından Evka 1’deki Yedigöller’e el attı. Başkan Levent Piriştina’nın talimatıyla yenilenmeye başlayan Yedigöller kısa bir süre sonra istenen görüntüye kavuşacak.

İNCELEME YAPTI

Dün sabah saatlerinde başkan yardımcıları, fen işleri ve park-bahçeler, Bucamar müdürlüğü yetkilileri ile Yedigöller’de incelemelerde bulunan Başkan Piriştina, eksiklikleri yerinde gördü. Alanla ilgili değişiklikleri kısa sürede yapacaklarını kaydeden Piriştina, Yedigöller üzerinde bulunan demir köprünün boyanacağını ve eskiyen ahşaplarını değiştireceklerini dile getirdi. Levent Piriştina, “Burayı bir prestij alanına dönüştürmek üzere harekete geçtik. En fazla şikayet aldığımız alanlardan birisi. Yedigöller’i hak ettiği noktaya çıkaracağız. Gölet’te 2 aydır çalışan ekiplerimizi buraya çekiyoruz. Ağustos’un ortasına kadar buradaki yenileme çalışmalarını tamamlamayı hedefliyoruz. Yaya yollarına parke taş döşeyeceğiz. Birbirine bağlı 7 gölün bağlantı kısımlarını yenileyeceğiz. Bazı bölgelerde tel çitleri yenileyeceğiz. Peyzaj düzenlemesi, aydınlatma gibi eksiklikleri gidereceğiz. Yeni piknik masaları koyacağız ve banklarla donatacağız. Yedigöller’i ilçemizin şikayet edilen değil, çok sevilen noktalarından biri haline getireceğiz” diye konuştu.

İZKENT’E YENİ PARK

Başkan Piriştina, Yedigöller’in ardından İzkent’te bölge sakinlerinin park yapılması talebinde bulundukları alanı inceledi. Eşsiz bir manzaraya sahip yaklaşık 2 dönümlük ağaçlık alanı inceleyen Piriştina, Fen İşleri Müdürlüğü ile Park Bahçeler Müdürlüğü yetkililerine en kısa zamanda alanda bir park yapılması talimatı verdi. Atıl vaziyetteki alanı Buca’ya kazandıracaklarını belirten Başkan Pariştina, inceleme sırasında yanına gelen bölge sakinlerinden de fikir aldı.

 

 

 

 


Üye OlÜye Girişi