Buda oldu: Taciz Aile Bakanlığı'na girdi

 

Kadını korumakla yükümlü kurumların ilk sırasında yer alan Aile Bakanlığı, kadın personele taciz iddiasıyla çalkalınıyor.

29.01.2019
Yazı Boyutu:  
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç’un kurumda çalışan bir kadın personeli taciz ettiği iddiasıyla Meclis gündemine taşındı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ankara İl Müdürü Bestami Erkoç'un çocuk evinde bakım elemanı olarak çalışan bir kadını taciz ettiği iddia edildi. Kadının şikayetçi olmasının ardından Bestami Erkoç hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Birgün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, bakanlıktaki taciz iddiaları CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır tarafından Meclis gündemine taşındı. Önergede, Bestami Erkoç'un bakım elemanı olarak çalışan bir kadını taciz ettiği ve buluşmak istediği yönünde mesajlar attığı kaydedildi. 

Kadın çalışanın bu mesajların ardından şikayetçi olduğu ve konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığınca soruşturma açıldığı bildirildi.
 
DAHA ÖNCE DE ÇOCUK EVLERİNDE 7 KADINI TACİZ ETMİŞ

Erkoç’un, bakanlığın çocuk evlerinde çalışan 7 kadına daha önce sözlü ve fiziksel tacizde bulunduğu ve bu çalışanların da şikayetçi olduğu öne sürüldü.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, taciz iddialarına ilişkin önergesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümret Selçuk’a şu soruları yöneltti:

"Geçtiğimiz dönemlerde Bakan olarak görev yapan Sema Ramazanoğlu’nun, Ensar Vakfındaki taciz olaylarına ilişkin ‘bir kereden bir şey olmaz’ ifadesi, bu çirkin olayın gerçekleşmesi için cesaret verici bir unsur olmuş mudur? Bu gibi son derece çirkin olayların yaşanmamasına ilişkin Bakanlığınızca ne gibi tedbirler almaktadır?”

Üye OlÜye Girişi