Bushun propagandisti Kılıçdaroğluyla

 

eski ABD Başkanı George W. Bush’un seçim kampanyasını yürüten Müthiş Türk Çin gezisinde

16.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çin gezisine 43 Türk iş adamı da katılıyor. İş adamları arasında eski ABD Başkanı George W. Bush’un seçim kampanyasını yürüten "Müthiş Türk" olarak anılan işadamı  Ali Rıza Bozkurt 'un da yer alması dikkati çekti.
 
 
Gazeteport'un haberine göre, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çin gezisine 43 Türk iş adamı da katılıyor. İş adamları arasında ‘’Müthiş Türk’’ lakabı ile anılan Ali Rıza Bozkurt da var. 20 ayrı ülkede inşaattan madene, kadar yatırımları olan Bozkurt, ABD eski Başkanı George W. Bush’un seçim kampanyasını da yürütmüştü. Harvard Üniversitesi’nde araştırmacı uzman olarak görev yapan ve 2004’te ABD senatosuna girme şansını elde eden ilk Türk olarak biliniyor.
 
Kılıçdaroğlu, Çin gezisine ‘’Turgut Özal gibi’’ çıktı. Uçağına çok sayıda gazeteci ve iş adamı da aldı. 43 iş adamı arasında, Bahattin Atalay, Sinan Aydın, Murat Bakan, Hakkı Bayraktar ve Ali Rıza Bozkurt’un yanı sıra şu isimler var:
 
Dursun Bulut, Cafer Bulut, Musa Bulut, Kemal Canpolat, İlke Çakar, İbrahim Çetin, Mecnun Doğan, İlker Doğulu, Süleyman Ekinci, Derviş Erdoğmuş, Doğan Can Erol, Hilmi Giresun, Esra Bulut Gündoğdu, Zait Gürdal, Rıfkı Güvener, Süleyman Güzel, Kemal Işık, Yunus Işın, Özgür İnam, Ramazan Ertuğrul Kaplan, Adnan Keskin,  Ahmet Kurt, Murat Kürkçü, Aykut Nuhoğlu, Murat Koç, Mehmet Avcı, Ali Özdemiroğlu, Mehmet Özmen, Tugay Sancar, Hasan Üşer, Murat Temiz, Salih Top, Hüseyin Tuncay, Nazif Ünlü,  Ceyhun Yağcıoğlu, Köksal Yaldırım, Bektaş Yıldız, Tuncer Yücel.
 

Üye OlÜye Girişi