Büyükanne maaşı başvuruları donduruldu

 

10 ilde 6 bin kişinin yararlandırılacağı büyükanneye torun maaşı için 65 bin başvuru yapılması üzerine bakanlık yeni başvuruların dondurulduğunu açıkladı

17.02.2017
Yazı Boyutu:  
Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükanne torun maaşına şu ana kadar 65 bin başvuru yapıldığını belirterek, yoğun talep nedeniyle kayıtların bugün itibariyle  dondurulduğunu  söyledi.Bakan Mehmet Müezzinoğlu, "Büyükanne maaşı şu ana kadar 65 bin başvuru yapıldı. Yoğun başvuru nedeniyle müracaatları  dondurduk" dedi

Büyükannelere aylık 425 TL torun maaşı verilecek. Pilot uygulama kapsamında 10 ilde 6 bin kişi bu destekten faydalanacak. Ödemeler mart ayında yapılacak.

BÜYÜKANNE MAAŞI BAŞVURU ŞARTLARI

Torun bakan büyükannelere aylık 425 TL ödeme yapılacak. Peki büyükanne maaşı başvuru şartları nelerdir?

Büyükanne maaşından yararlanabilmek için annenin iki asgari ücretten daha az gelirinin olması ve toplam gelirin 3 asgari ücretten az olması gerekiyor. Düşük gelirli ailelerin uygulamadan yararlanılması bekleniyor.

Büyükanne maaşı başvuruları pilot illeri kapsıyor. İstanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Kayseri, Sakarya, Antalya, Konya, Tekirdağ ve Gaziantep illeri pilot iller kapsamında. Ayrıca çocuğun 1 yaşından büyük olmaması gerekiyor. Büyükanne maaşı başvuruları mart ayında başlayacak.

Üye OlÜye Girişi