Büyükerşen'den Eskişehir Valisi'ne Şehitler Haftası'nda karanfil tepkisi

 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 18 Mart Şehitler Haftasında karanfil dağıtım görevinin Eskişehir Valiliği tarafından belediyenin elinden alınmasına tepki gösterdi.

17.03.2019
Yazı Boyutu:  
Eskişehir'i dünyada bilinir kent haline getiren ve yaptığı başarılı belediyecilik hizmetleriyle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere partili partisiz herkesin övgüyle söz ettiği Prof. Dr Yılmaz Büyükerşen, 18 Mart şehitler haftasında karanfil dağıtım görevinin Eskişehir Valiliği tarafından belediyenin elinden alınmasına isyan etti. Büyükerşen, “Şehitliklerde karanfil dağıtılması işinin, Büyükşehir Belediyesi’nden alınması, en hafif tabirle, Eskişehir halkına saygısızlıktır” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde de Eskişehir’den 5. kez aday olan CHP'li Büyükerşen, yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"Yıllardır, sadece 18 Mart’ta değil, ihtiyaç duyulan her gün ve zamanda, şehitliklerimizi güzelleştirmek için, peyzaj uygulamalarından çiçeklendirmeye, özel günlerde kabirlere karanfil bırakmaktan yeşillendirmeye kadar birçok işi, büyük bir onur, gurur ve şevkle yapıyoruz. Şehitliklerde karanfil dağıtılması işinin, Büyükşehir Belediyesi’nden alınması, en hafif tabirle, Eskişehir halkına saygısızlıktır. Halkın temsilcisi konumunda bulunan Büyükşehir Belediyesi’ni yok saymaktır. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır onurla yaptığı bu görevini elinden almak, Eskişehir Valiliği’nin işi de değildir, haddi de olamaz.”

Üye OlÜye Girişi