Buz Lazer Epilasyon

 

Epilasyon yöntemi için engel teşkil edebilecek sağlık sorunu olan kişilere buz lazer uygulanması sakıncalı

11.01.2017
Yazı Boyutu:  
Buz lazer, yeni nesil epilasyon sistemidir. Buz lazer epilasyon sayesinde konforlu bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Soğutma özelliği olan başlıkları sayesinde, eski nesil sistemlerin aksine acı ya da ağrı hissi minimum seviyelere indirgenmektedir. En az eksi 3 dereceye kadar soğutma özelliği olan Soprano ICE Buz Lazer epilasyon sistemi, dört mevsimde de uygulanabilmektedir.

Her cilt tipine ve rengine uygulanabilen buz lazer, FDA onaylı bir yöntemdir ve güvenli ve sağlıklı şekilde sonuçlar elde edilmesini
sağlamaktadır.  Buz lazer epilasyon genellikle 4-6 seans tamamlandığında kalıcı sonuçlar verebilir.

Buz lazer epilasyon işlemi nasıl gerçekleştirilmektedir?

Buz lazer epilasyon yönteminden önce, kişinin epilasyon uygulanacak bölgedeki tüyleri kısaltması gerekebilir. Kısaltma işlemi kesinlikle ağda, cımbız ya da tüy dökücü gibi yöntemlerle yapılmamalıdır. Bu uygulama, tıraş yöntemiyle ya da makasla sağlanabilir. Tıraşlamadan sonra ise buz lazer uygulamasına başlanır. Uygulama yöntemi diode lazer teknolojisi prensibi ile birebir olmaktadır.

Kimler buz lazer epilasyon yaptırabilir?

Epilasyon yöntemi için engel teşkil edebilecek sağlık sorunu olan kişilere buz lazer uygulanmamalıdır.  Hamile olan kadınlara lazer epilasyon uygulaması tavsiye edilmemektedir. Emzirme döneminde ise buz lazer uygulaması uygulanabilir.

Buz lazer epilasyon kaç seans uygulanır?

Kıl köklerinin belirli fazları bulunur. Bu sebeple de her kılın aynı anda çıkması söz konusu değildir. Bundan dolayı da tek bir seans ile kalıcı bir çözüm elde edilememektedir. Buz lazer epilasyon sisteminde 4-6 seans genellikle yeterli olabilmektedir.

Buz lazer ne kadar sürüyor?

Buz lazer ile tüm vücut yaklaşık olarak 40-50 dakikada tamamlanmaktadır. Uygulanan bölgeye göre de buz lazer süresi değişebilmektedir. Örnek olarak dudak üstü daha kısa sürede tamamlanırken, bacak 15 dakikada tamamlanabilmektedir.
(advertorial)

Üye OlÜye Girişi