Çağrı Türkeş: MHP'nin hayatta kalabilmesi için HAYIR

 

Eskişehir Odunpazarı Kent Konseyi'nin 26 Mart'ta ki toplantısında konuşan Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş, referandum kararının "Hayır" olduğunu açıkladı.

27.03.2017
Yazı Boyutu:  
MHP'nin kurucusu Alparslan Türkeş'in kızı Çağrı Türkeş Cumhuriyet ve Demokrasi Gönüllüleri ve Odunpazarı Kent Konseyi'nin davetlisi olarak katıldığı toplantıda, 16 nisan'daki anayasa değişikliği referandumunda Hayır oyu kullanacağını belirterek, MHP'yi ayakta tutmak isteyen herkesin Hayır oyu vermesi gerektiğini söyledi.

Çağrı Türkeş'in konuşması özetle şöyle:

"Geride bıraktığımız 15 senelik zaman zarfında ülkemize pek çok tuzaklar kurulduğuna şahit olduk. Ve Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisinin pek çok konuda aldatıldığını söyledi, itiraf etti. Bu son değişiklik teklifi de, son bir aldanmaya kapı açacaktır. Ben bu şekilde nitelendiriyorum. Ülkemizin bölünmez bütünlüğünü, Türk Milletinin birliğini tehlikeye sokacak bir teklif olduğunu gördüğüm için 'hayır' diyorum. Ve bu tamamen rahmetli babam Alparslan Türkeş'in ilkelerine karşı bir tekliftir.

O hayatta olsaydı, böyle bir teklifi Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin yapması mümkün olmazdı. Milliyetçi Hareket Partisi yöneticilerinin böyle bir teklife öncü olması bundan önceki bütün iddialarını çürütür mahiyette bir davranıştır ve hepimizi çok üzmektedir. Biz ülkemizin selameti için, partimizin ayakta kalabilmesi için gönülden 'hayır ' diyoruz."?


Üye OlÜye Girişi