Cansel'in arkadaşları: Bayram öğretmen bizi de taciz etti

 

Kayseri'de, tecavüz ettiği öğrencisinin ölümünden de sorumlu olan Matematik Öğretmeni Bayram Özcan'ın görev yaptığı okulda başka kız öğrencilere de cinsel tacizde bulunduğu ileri sürüldü.

22.02.2016
Yazı Boyutu:  
Ailesinin 14-15 Şubat tarihlerinde Matematik Öğretmeni Bayram Özcan'ın cinsel saldırısına uğradığını tahmin ettiği Cansel'in, tecavüz olayını öğretmenlerine ve arkadaşlarına anlattığı ve büyük bir panik yaşadığı belirtildi. Okul yönetimi ve bazı öğretmenler, olayın duyulmaması için "önlem" almaya çalıştı.Barolar: Desteğe hazırız

Cansel'in akrabaları, okul yönetiminin "okulun adı kirlenir" dediğini, kendilerininse buna izin vermeyeceklerini söyledi. Olayın sosyal medyada gündem olmasıyla birlikte birçok baronun kendilerini arayarak hazır olduklarını belirtiğini aktardı.

Not bırakmadı

İntiharından önce hiçbir not bırakmadığı öğrenilen Cansel'in okulda çok başarılı olmasını nedeniyle bu gibi durumlardan şüphelenmediklerini söyleyen aile, kızlarının dereceleri olduğunu belirtti. Otopsi raporu henüz çıkmadan Adli Tıp Kurumu'ndan bilgi alan baba, "cinsel saldırı bulgularına ulaşıldığını" öğrendi. Bunun ardından sosyal medya hesaplarını ve telefonunu kontrol eden aile burada yazılan mesajlara ve Cansel'in arkadaşlarıyla konuştuklarına ulaştı.

Skandallar burada da bitmemiş. Cansel'in cenazesine gelen bazı öğretmenler, cenazede olduklarına aldırmaksızın kızın babasına olayı büyütmemesini istemiş. Yakınlarının anlatımına göre, bir öğretmenin "Cansel hocayla gönül ilişkisi kurdu" sözleri üzerine tüm öğretmenleri cenazeden kovmuş. Aile, okul yönetimi ve diğer öğretmenlerin temel derdinin, sadece tecavüzcü öğretmenin yargılanması okulun bu olayın içine dahil edilmemesi olduğunu belirtiyor.

Öte yandan, bugün, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, bir açıklama yaparak, olayın adli vaka olduğunu ve savcılığa intikal ettiğini belirtti, kendilerinin soruşturma açıp, okul yönetimini açığa aldıktan sonra suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. Çandıroğlu, olayla ilgili kendilerinin de bir bilgisi olmadığını anlatarak, "Ne olduğunu biz bilmiyoruz, adliye karar verecek. Biz soruşturmanın selameti açısından okul yönetimini açığa aldık" ifadelerini kullandı.

Cansel'in arkadaşları: Bizi de taciz etti
 
17 yaşında hayatını kaybeden Cansel'in arkadaşları şimdi, Cansel için susmuyor. Aile üyeleri, intiharın ve cinsel saldırının duyulmasının ardından Cansel'in birçok arkadaşının kendilerine ulaştığını belirtiyor. Aileye göre, kendilerine ulaşan kız öğrenciler, Bayram Özcan'ın kendilerine de tacizde bulunduğunu, korkularından kimseye söyleyemediklerini aktarmış. Bu öğrencilerden biri, açılan davada tanık olmak istediğini de aileye iletmiş.

Cansel'in telefonu polis tarafından inceleniyor. Bayram Özcan ise cezaevinde.

Dün hukuki süreci başlatan aile, Cansel'in hesabını sormak için herkesin kendilerine destek olmasını istiyor.

(soL.org)Üye OlÜye Girişi