Casus İmamlar skandalında yeni gelişme: DİTİB'de istifa

 

Ankara- Berlin hattında gerginliğe yol açan casusluk iddiaları karşısında DİTİB üst yönetiminden Murat Kayman görevden ayrıldığını bildirdi

22.02.2017
Yazı Boyutu:  
Almanya'da imamlara yönelik casusluk iddiaları nedeniyle tartışılan ve Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gerilmesine yol açan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB) üst düzey yöneticisi Murat Kayman istifa etti.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'nin (DİTİB) Eyalet Birlikleri Koordinatörü Murat Kayman istifa etti. Aynı zamanda DİTİB'in Kuzay Ren-Vestfalya eyaletinin Yönetim Kurulu'nda olan Murat Kayman, DİTİB'den ayrıldığını kendi blogundan duyurdu.

Kayman Almanca yaptığı açıklamasında "DİTİB'deki tüm yol arkadaşlarıma çok farklı ve ilginç bağlamlarda, her zaman kolay olmayan, ama yapıcı ve verimli işbirliği için teşekkür ediyorum ve DİTİB'e gelecekte başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Kendisini sadece üyesi olduğu diğer derneğin hukuki işlerine adadığını bildiren Kayman, DİTİB'deki Eyalet Birlikleri Koordinatörlüğü görevinin yanı sıra eyaletteki İslam Diyalog Forumu ve federal çaptaki politik görüşmelerden de geri çekildiğini duyurdu. (DWTürkçe)


Üye OlÜye Girişi