Ceset torbalarında 8 çocuk

 

Tel Rıfat’tan gelen fotoğrafta ceset torbalarında 8 çocuğun yer alması vicdanları sızlattı.

03.12.2019
Yazı Boyutu:  
Halep’in kuzeyinde, Rusya destekli Suriye hükümeti güçleri ile YPG’nin ortak kontrolünde bulunan Tel Rıfat kenti 2 Aralık günü 14.00 sularında topçu atışıyla vuruldu. Saldırı sonrası 8'i çocuk en az 9 sivil yaşamını yitirdi, onlarcası da yaralandı


Cihatçı grupların 2 Aralık pazartesi günü Tel Rıfat’ı hedef alan saldırılarında 8’i çocuk en az 9 sivilin öldürüldüğü ve çok sayıda sivilin de yaralandığı farklı kaynaklar tarafından doğrulandı.

Halep’in kuzeyinde, Rusya destekli Suriye Hükümeti güçleri ile YPG’nin ortak kontrolünde bulunan Tel Rıfat kenti dün (2 Aralık) 14.00 sularında TSK kontrolündeki bölgelerden gelen topçu atışıyla vuruldu. Bir Rus üssünün de bulunduğu bölge Afrin’de cihatçılar tarafından düzenlenen müdahaleden kaçan sivilleri de barındırıyor.

Olay anına ilişkin görüntülerde yerleşim yerlerinin de hedef alındığı görülürken, muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) bombardıman sonrası 8’i çocuk en az 9 sivilin öldüğünü, Rojava’dan yayın yapan PYD’ye yakın Hawar Haber Ajansı (ANHA) ise 8’i çocuk 10 sivilin öldüğünü duyurdu. Ayrıca 20’nin üzerinde de yaralı bulunduğu belirtiliyor.
Aynı şekilde Rusya ve Suriye ordusunun bombardımanının sürdüğü cihatçıların kontrolündeki İdlip’te de sivil can kayıpları yaşandığı belirtiliyor.YAŞAMINI YİTİREN ÇOCUKLAR 3 İLE 15 YAŞ ARASINDA

ANHA yaşamını yitirenlerin fotoğraflarıyla birlikte isimlerini ve yaşlarını yayımladı:
Hisên Abdulha Kildedo (74)
Ali Mehmud Osman (63)
Mihmed Ali (11)
Mistefa Mihmed Mecid (10)
Mihmed Haci Omer (7)
Arif Cafer Mihmed (6)
İmad Ehmed Kêfo (9)
Abdul Fetah Aliko (3)
Semir Abdurihman Hiso (12)
Mihmed Adulriham Hiso (15)
(sendika.org)

Üye OlÜye Girişi