Çeşme'de su kesintisine elektrikte eklendi: Turist bezgin

 

Yazın nüfusu 500 bini bulan İzmir'in en önemli turizm merkezi Çeşme'de hergün yapılan kesintiler, halka zor anlar yaşatırken, su kesintisinden Ilıca'da faaliyete geçen Aquapark'ın suyu çekmesi gösteriliyor.

21.07.2017
Yazı Boyutu:  
Türkiye'nin önde gelen turizm merkezlerinden İzmir Çeşme'de yapılan su kesintileri, dün gece de saat 20.00'den itibaren kentte aralıklı olarak yapılan ve 3 saati bulan elektrik kesintileri ilçe turizmini olumsuz etkiliyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu su kesihtilerinin nedenini Yarımada'yı kapsayacak Çeşme'nin 800 kilometrelik eski su şebekesinin yenilenme çalışmalarına bağlarken,bölgenin su sıkıntısı çekmemesi için için 3 yılda 250 milyon TL'nin üzerinde yatırım yapacaklarını söyledi. 

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç'ı makamında ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçedeki gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 2014 yılında Büyükşehir sınırlarına dahil edilen Çeşme'nin 30 yıllık içme suyu şebekesini baştan sona yenilemek için düğmeye bastıklarını ifade eden Başkanı Kocaoğlu, 800 kilometrelik şebekenin yenileme çalışmalarının ilk etabının başladığını dile getirdi. Şebekedeki kayıp ve kaçaklarının ciddi boyutlarda olduğu Çeşme’de özellikle yaz aylarında yaşanan su sıkıntısının çözümü için 3 etaplık çalışma ile iletim hatlarının da yenileneceğini vurgulayan Belediye Başkanı Kocaoğlu, ilçede sadece içme suyu için 3 yıl içinde 250 milyon TL harcayacaklarını söyledi.

Çeşme ve civar belde ve mahallerindeki turistik işletmelerin su sıkıntısından zor anlar yaşadığı belirtilirken, İstanbul, Ankara ve civar illerden gelen çok sayıda turist ise şebeke yenileme çalışmalarının zamansız yapılmasına tepki gösterdiler.

Üye OlÜye Girişi