'Cesur ve Güzel' ekranlara veda ediyor

 

Star TV’de ekranlara gelen ‘Cesur ve Güzel’de büyük geri sayım başladı.

5.06.2017
Yazı Boyutu:  
Ay Yapım imzalı Star TV’de ekranlara gelen ‘Cesur ve Güzel’de her bölüm romantizm ve heyecan artarken, büyük finale de adım adım yaklaşılıyor. Cesur ve Sühan’ın destansı aşk hikâyesinin izleyiciyle buluştuğu dizi 22 Haziran’da final bölümüyle ekrana gelecek.
 


 Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı ‘Cesur ve Güzel’, finale doğru adım adım yaklaşıyor. Başladığı ilk günden itibaren hem ekranlara hem de sosyal medyaya damgasını vuran dizide geri sayım başladı. Cesur ve Sühan’ın destansı aşkında mutlu son yaşanacak mı sorusunun cevabı, 22 Haziran Perşembe günü Star TV’de yayınlanacak unutulmaz final bölümüyle cevap bulacak. İzleyicileri bir sezonluk modern zaman aşk hikâyesiyle fırtınalı bir yolculuğa çıkaran ‘Cesur ve Güzel’de finale yaklaşırken ekran başındakileri büyük sürprizler beklemeye devam ediyor. Biz de ‘Cesur ve Güzel’in geri sayımını, ekran başındakilere yaşattığı ‘ilk’ler ve unutulmazlar ile başlatıyoruz.Üç katlı malikanin asıl sahipleri Simaviler

İlgiyle izlenen dizinin çekildiği yer de merak konusuydu. Korludağ adlı kasabanın nerde olduğu herkesçe merak ediliyordu. Ancak böyle bir kasaba yok. 

Çoklu mekanda hem iç hem de dış alan kullanımı olan dizinin ana mekanlarından olan malikane Polenezköy’de yer alıyor. Simavi ailesine ait olan malikane 54 dönümlük bir arazi üzerine kurulu bulunuyor. 

Üç katlı malikane, büyük bir göleti ve iki adet av köşkü bulunduran çiftlik, geniş bahçeleri ile göz dolduruyor. Çekimler Durusu, Tuzla ve Çatalca’da gerçekleştiriliyor. 

Dizinin ana mekanlarından biri olan ve ana çatışmayı oluşturan aile portresinin yer aldığı Nişantaşı’ndaki daire gerçekten Nişantaşı semtinin Valikonağı Caddesi’nde yer alıyor. İstanbul’un en işlek caddelerinden biri olan Valikonağı’nda yer alan daire çevresinde sokak çekimlerine de rastlanıyor. Dizide zaman zaman kullanılan tatil yerleri arasında Riva ve Şile de yer alıyor. Cesur ve Güzel için her hafta ana mekanların yanı sıra yeni mekanlar açılarak dizi görseli zenginleştiriliyor.Korludağ Mahallesi Nerede Kurulu?

Dizide Korludağ Kasabası’nın merkezini oluşturan banka, büfe, eczane gibi yerlerin bulunduğu dış mekan çekimleri Darıca’nın Bayramoğlu mahallesinde çekiliyor. Turizm bölgesi olan Bayramoğlu Ada içine yapılan meydan, dizide sıkça yer alarak izleyicilere Korludağ olarak sunuluyor. Kocaeli’de yapılan çekimler için adeta sıfırdan bir kasaba kurularak dekor yerine gerçekçi mekanlar oluşturuluyor.Cesur ve Güzel’deki Deniz Manzaralı Daire Nerede?

Cesur ve Güzel son bölüm içerisinde kullanılmasa da Üsküdar’da da bir çekim mekanı bulunduruyor. Dizide Cesur’un avukatı Banu’nun evi olan manzaralı daire Üsküdar ilçesinin Salacak mahallesinde konumlanıyor. Kız Kulesi manzaralı olan daire, sahilin en sık ziyaret edilen cafelerinin üst katında yer alıyor. Cesur’un da bir süre, Banu’nun yanında ikamet ettiği sırada sık sık ekrana gelen mekan,
Seti ziyaret etmek isteyen izleyicilerin Kocaeli, İstanbul hatta zaman zaman Sakarya çevresine kadar yol alması gerekiyor. Şehir merkezinden uzak bölgelere set kuruluyor

İstanbul çevresinde çekilen dizi sıklıkla şehir merkezinden uzak bölgelere set kuruyor. Setin hızlı çalışmasına neden olan bu seçim aynı zamanda alternatif doğa manzaraları sunarak izleyicilerden de tam not alıyor. Özellikle Simavi malikanesi izleyicinin merakını cezbederken, mekan seçimlerindeki özen alkış topluyor. Yalnız hikayesi ile değil mekanları ile de izleyici çeken yapım, Ay Yapım etiketi ile Star TV ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam ediyor. (Medya Faresi)


Üye OlÜye Girişi