Çevre Bakanı'nın memleketi en kirli şehir çıktı

 

Çevre Bakanı Özhaseki'nin 17 yıl belediye başkanlığı yaptığı Kayseri, kentsel düzenleme açısından birinci sırada ancak kayseri halkı hava kirliliği yüzünden nefes almakta zorlanıyor.

12.04.2017
Yazı Boyutu:  
Çevre Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 17 yıl belediye başkanlığı yaptığı Kayseri'de hava kirliliği limitin 5 katı. Muş, Ağrı, Iğdır ve Tekirdağ da alarm veriyor.

KAYSERİLİLER NEFES ALMAKTA ZORLANIYOR

Uzmanlar Kayseri'deki durumun tehlikeli olduğunu vurguladı. Araştırmaya göre, en temiz havaya sahip yerler ise Tunceli, Artvin, Çanakkale Biga ve Adana Doğankent...

KAYSERİLİLER NEFES ALMAKTA ZORLANIYOR

Uzmanlar Kayseri'deki durumun tehlikeli olduğunu vurguladı. Araştırmaya göre, en temiz havaya sahip yerler ise Tunceli, Artvin, Çanakkale Biga ve Adana Doğankent…

TürkToraks Derneği, yıllık hava kirliliği raporunu açıkladı. Havadaki zehirli parçacık oranının hesaplandığı araştırmada, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin 1998-2015 arasında belediye başkanlığı yaptığı Kayseri havası en kirli şehir oldu. Kayseri ile birlikte Muş, Ağrı Doğubeyazıt, Iğdır ve Tekirdağ'da da hava kirliliğinin Dünya Sağlık Örgütü'nün üst sınır olarak belirlediği seviyenin 5 kat üzerinde olduğu tespit edildi.

Üye OlÜye Girişi