CHP 81 ilde, OHAL'e karşı oturma eylemi yapıyor

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin OHAL'e karşı 16 Nisan Pazartesi günü (bugün) yurt genelinde saat 12.00'de oturma eylemi yapacağını duyurdu.

16.04.2018
Yazı Boyutu:  
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Merkez Yönetim Kurulu'nda (MYK) OHAL'in kaldırılması için eylem kararı alındı. CHP'liler, tek adam yönetiminin oylandığı Anayasa referandumunun yıldönümü olan  bugün, (16 Nisan Pazartesi)  "OHAL değil demokrasi istiyoruz" sloganıyla 81 ilin kent merkezinde saat 12.00'de bir saat oturma eylemi yapıyor.

81 ilin kent merkezlerinde ki alanlarda gerçekleştirilecek oturma eylemi sırasında CHP'nin  "OHAL değil demokrasi istiyoruz" başlıklı  bildirisi okunacak. 

Oturma eyleminin koordinasyonu  için MYK tarafından görevlendirilen  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya'da partisinin İl Başkanlığı'nda  dün basın toplantısı düzenledi. 

Halkı oturma eylemlerine katılmaya çağırarak  şöyle dedi:

"Adana Atatürk Parkı, Ankara Güvenpark, İstanbul Taksim Meydanı, Çanakkale Cumhuriyet Meydanı, Diyarbakır Dağkapı Meydanı, Erzurum Yakutiye Kent Meydanı, Gaziantep Yeşilsu Meydanı, Hakkari Cumhuriyet Meydanı, İzmir Konak Meydanı, Malatya Soykan Parkı, Samsun Cumhuriyet Meydanı, Trabzon Atatürk Meydanı ve Zonguldak Madenci Anıtı'nda oturuyoruz. Tüm vatandaşlarımız ve bütün siyasi partileri, OHAL'e karşı olan herkesi bulundukları yerde, kent meydanlarında oturmaya davet ediyoruz."

CHP İSTANBUL İL BAŞKANI KAFTANCIOĞLU'NDAN ÇAĞRI

Bu arada CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Twitter hesabından çektiği videoyla İstanbul için Taksim Meydanı'nda 16 Nisan 2018'de saat 12:00'de oturma eylemi yapılacağını duyurdu.

Kaftancıoğlu, "Tarihe 'mühürsüz seçim' olarak da geçen referandumun yıl dönümünde yani 16 Nisan Pazartesi günü Cumhuriyet Halk Partisi olarak 81 ilde "OHAL Değil Demokrasi" eylemini gerçekleştireceğiz. Demokrasiden yana saf tutan herkesi Taksim'de yapılacak eylemimize bekliyoruz" dedi. Üye OlÜye Girişi