CHP, Erdal Aksünger ve Yılmaz Ateş hakkında inceleme başlattı

 

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger ile eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş’in açıklamaları CHP’de tartışma başlattı.

25.10.2019
Yazı Boyutu:  
CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger ile eski Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş’in televizyon kanalında FETÖ ve PYD ile ilgili açıklamaları nedeniyle inceleme başlattı. 

Yılmaz Ateş, geçen salı günü CNN Türk televizyonunda katıldığı programda, FETÖ ile mücadele tartışılırken CHP yönetiminin politikalarını eleştirmişti.

Yılmaz Ateş, “Hem MHP’yi takdir ediyorum hem de Fenerbahçe kulübünü... Maalesef benim partim teslim oldu. İktidarıyla muhalefetiyle o tuzağa karşı dik dursaydık 15 Temmuz darbe girişimi de olmayacaktı” ifadelerini kullanmıştı. Bunun üzerine programa telefonla bağlanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, “CHP ile FETÖ’nün aynı cümlede anılması bizim için zuldür. Yılmaz Bey’in eğer bir delili varsa, cevap vereyim. Herkes çok kahroldu” demişti.

CHP Parti Meclisi üyesi Erdal Aksünger de önceki gün CNN Türk’te katıldığı programda, “PKK terör örgütüdür. PYD konusunda ilk günden diyorum görüşülmesi gerekiyordu. Terör örgütü değil benim gözümde” ifadelerini kullandı. 

CHP Aksünger ve Ateş hakkında inceleme başlatıldığını duyurdu
 
ÖZGÜR ÖZEL'DEN ATEŞ'E SERT TEPKİ

Öteyandan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında  Yılmaz Ateş'in  sözlerine sert tepki gösterdi.

“Yılmaz Ateş, CHP FETÖ tarafından teslim alındı diyor, ne diyorsunuz?” sorusuna Özel, “Yılmaz Ateş kendisini siyaseten gündeme getirebilmek için geçmişte çok önemli görevlerde bulunduğu bir siyasi partiye doğrudan, kasten ve taammüden ihanet etmiştir. Söyledikleri sözlerin hiçbir noktasında gerçekle bir bağdaşma olmadığı gibi bunun kişisel, siyasi, çıkar, ikbal ve gündemde kalma maksadıyla yapıldığına hiçbir CHP’linin şüphesi yoktur. Kendisini noktasız, virgülsüz bir şekilde ayıplıyoruz, kınıyoruz” dedi. (Gerçek Gündem)

Üye OlÜye Girişi