CHP İzmir e kadın genel sekreter

 

CHP İl sekreteri Yekta Varnalı nın istifası üzerine yerine Avukat Sevda Erdan Kılıç getirildi

1.07.2011
Yazı Boyutu:  

Adı kulislerde CHP nin yeni il başkanı olarak geçen CHP İzmir İl Sekreteri 1_poli_chp_il_sekteri_kadin.jpgYekta Varnalı nın istifasının ardından yönetim kurulunda yapılan seçimde, oybirliğiyle CHP nin İzmir İl sekreterliğine Avukat Sevda Erdan Kılıç seçildi.

Sevda Erdan Kılıç ın CHP İl Sekreteri olması için Yerkta Varnalı, Barış Erel, Vezir Aslan, Celal Yıldız, Metin Güler ve Bülent Çetinkaya nın ısrarla önerdikleri ve seçilmesi için büyük destek verdikleri iddia edildi.
 
SEVDA ERDAN KILIÇ KİMDİR?

1980 yılında Eskişehir doğdu. İlk ve orta öğretimini Eskişehir’de tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İzmir Barosu’nun genç ve başarılı avukatlarından biri olan Kılıç, 9 yıldır serbest avukatlık yapıyor.

Öğrencilik hayatının ardından 2000 yılında CHP’ye üye olarak siyasete atılan Kılıç, 2004 yılında önce Cumhuriyet Halk Partisi Buca İlçe gençlik kolu yönetim kurulu üyeliği’ne sonrasında, 8 yıl aradan sonra 2004 yılının Kasım ayında yapılan İzmir İl gençlik kolları kongresinde CHP İzmir İl Gençlik Kolu başkanı seçildi.

CHP İzmir tarihinde seçimle ilk bayan gençlik kolları başkanı oldu. 2006 yılında CHP İzmir İl Disiplin Kurulu üyesi seçildi. Disiplin kurulunun en genç üyesi oldu. CHP’de İlçe ve İl Kongre delegelikleri görevlerini yaptı.


Üye OlÜye Girişi