CHP Merkez Yönetimi Aziz Kocaoğlu'nun fişini çekti

 

Muharrem İnce'ye açık desteğinden beri Kılıçdaroğlu'nun kara listeye aldığı Aziz Kocaoğlu'nun itibarını sıfırladığı aday adaylığı çıkışından sonra,CHP'nin siyasi mutfağı olmadığı yönündeki sözleri bardağı taşıran son damla oldu. CHP Sözcüsü Öztrak, Kocaoğlu'nu AKP'nin değirmenine su taşımakla suçlmadı

21.01.2019
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'nin siyasi proje mutfağının olmadığı yönündeki eleştirilere ilişkin, "Bunlar Aziz Kocaoğlu’nun kendi değerlendirmeleri. Aslında tüm aday adaylarımız bu tür değerlendirmelerini kamuoyu önünde değil partinin içinde yapabilirler. Bunun kamuoyu önünde yapılmasının kimlerin değirmenine su taşıdığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı devam ederken bir basın toplantısı düzenledi. 

Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Öztrak, İzmir adayının henüz açıklanmadığı hatırlatılarak, mevcut belediye başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yeniden aday olacağı yönünde bir açıklama yaptığı ve bunun bugünkü MYK’da değerlendirilip değerlendirilmediğinin sorulması üzerine, “Sayın Kocaoğlu aday adaylarımızdan bir tanesi. Bu arada Büyükşehir Belediye başkanımız. Bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyoruz. Ama diğer tüm aday adaylarıyla eşit şartlarda değerlendirilecektir” ifadelerini kullandı.
İstanbul ve Ankara ilçeleri ilk PM’de açıklanacak

İstanbul ve Ankara ilçelerinin ne zaman açıklanacağı sorusu üzerine Öztrak, “Bütün adaylarımızın bir an önce açıklanması için arkadaşlarımız hızla çalışıyorlar. Mümkün olursa yapılacak ilk Parti Meclisi toplantısında bu adayları açıklamaya çalışacaklarını bana ifade ettiler” açıklamasında bulundu. 

Bir başka gazetecinin Aziz Kocaoğlu’nun, CHP’nin siyasi proje mutfağının olmadığı yönündeki eleştirilerinin sorulması üzerine, şöyle konuştu:
“Bunlar Aziz Kocaoğlu’nun kendi değerlendirmeleri. Aslında tüm aday adaylarımız bu tür değerlendirmelerini kamuoyu önünde değil partinin içinde yapabilirler. Bunun kamuoyu önünde yapılmasının kimlerin değirmenine su taşıdığını kamuoyunun takdirine bırakıyorum.”
Aziz Kocaoğlu ilçeleri gezmeye başladı

Aday adaylığını açıkladıktan sonra ilk ziyaretini Kınık’a gerçekleştiren Kocaoğlu, burada CHP’nin belediye başkan adayı olarak gösterilen Ahmet Özkan’a başarılar diledi. 

“Kınık’ta yerel yönetime CHP’nin bayrağını çekmek için yapmamız gereken çalışmaları görüşmek üzere geldik” diyen Kocaoğlu, 4 ilçede belediye başkan adayının belli olduğunu anımsatarak, “Adayımız Ahmet Özkan’a başarılar dilemek ve burada üzerimize ne düşüyorsa yapmak üzere adayımız ve ilçe başkanımızla görüşmeye geldik. Ziyaret sebebimiz budur. Benim aday adaylığım farklı bir konudur. Kınık’ta yerel yönetime CHP bayrağını çekmek için yapmamız gereken çalışmaları görüşmek üzere geldik. Kınık’ta seçimi yeniden kazanmak için burada kapı kapı çalışmaya hazırım. Kırgınlıklar varsa harç olmaya çalışacağız” diye konuştu. (Birgün) 


Üye OlÜye Girişi