CHP mitingleri erteledi, hükümetin istifasını bekliyor

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün, Başkent Tren Garı önünde faciada yaşamlarını yitirenlerin anısına karanfil bıraktı bugün ise yas nedeniyle mitingleri Perşembe gününe kadar erteledi

12.10.2015
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Başkent'in ortasında yaşanan büyük terör saldırısı sonrası yaşanan acı nedeniyle genel başkanın mitinglerinin 14 Ekim Perşembe gününe kadar iptal ettiğini açıkladı.

Gürsel Tekin, yarın yapılması planlanan Konya mitingi başta olmak üzere Perşembe gününe kadar mitinglerin iptal olduğunu belirterek, "Acımız çok büyük. Bu hainlerin derhal bulunmasını, yeterli güvenlik önlemi almayan hükümet üyelerinin de derhal istifasını bekliyoruz" dedi.HAYATINI KAYBEDENLER ANISINA KARANFİL BIRAKTI
Öteyandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MYK toplantısının ardından Ankara’daki facianın yaşandığı Ankara Tren Garı’na gitti. Kılıçdaroğlu’na MYK üyeleri de eşlik etti.

Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte patlama bölgesine, ölenlerin anısına karanfil bıraktı.  Kılıçdaroğlu, hiçbir açıklama yapmadan alandan ayrıldı.

MYK’DAN ANLAMLI KARAR

Ayrıca  MYK’da Ankara’daki çifte patlamada hayatını kaybedenlerin tümünün ailesine taziye ziyaretinde bulunma kararı alındı.

Üye OlÜye Girişi