CHP'de Onursal Adıgüzel Corona'ya yakalandı, toplantılar Zoom'a alındı

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel'in, corona virüs test sonucu pozitif çıktı. CHP Genel Sekreteri Sayek, MYK ve PM toplantılarının videokonferans yöntemi ile yapılacağını bildirdi.

07.09.2020
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel, coronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını açıkladı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Adıgüzel, "Son bir hafta içerisinde temasım olan herkesin test yaptırmasını önemle rica ediyorum" dedi. Adıgüzel, geçen hafta Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve 7 MYK üyesi ile birlikte katılmıştı.

TOPLANTILAR ZOOM’A ALINDI
 
CHP yönetimi, bu gelişmeler üzerine Ankara’daki vakaların artışını da göz önünde bulundurarak bugün yapılması planlanan MYK ve yarın yapılması planlanan Parti Meclisi toplantılarını videokonferans yöntemi ile gerçekleştirilmesine karar verdi.

CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke imzasıyla MYK ve PM üyelerine gönderilen yazıda, “Ankara’da koronavirüsün aşırı yaygınlaşmış ve salgının ivmelenmiş olması nedeniyle, kapalı mekan toplantılarının zoom üzerinden, videokonferans yoluyla yapılması kararı alınmıştır” denildi. Bu hafta Genel Merkez’de yapılacağı duyurulan il başkanları toplantısına ilişkin bir karar olup olmadığı netlik kazanmadı.

GÖZLER 9 EYLÜL’DE
 
CHP’de toplantıların videokonferans yöntemi ile yapılmasına karar verilmesinin ardından gözler, 9 Eylül’de yaklaşık 1200 kişinin katılması planlanan kuruluş yıldönümü etkinliğine çevrildi. Etkinliğin açık havada yapılmasına karar verilmişti. Ancak, son gelişmelerin ardından, Ankara dışından gelecek konuklar da göz önünde bulundurularak bu konuda yeniden bir değerlendirmenin yapılabileceği belirtiliyor.

Üye OlÜye Girişi