CHP'de Öztürk Yılmaz kararı

 

CHP Grup Disiplin Kurulu; bugün yapılan toplantısında Türkçe Ezan açıklamaları nedeniyle ihracı istenen milletvekili Öztürk Yılmaz'ın itirazını görüştü.

16.11.2018
Yazı Boyutu:  
CHP Grup Disiplin Kurulunun bugün yapılan toplantısında Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın “tedbir kararı” ile ilgili itiraz başvurusu görüşüldü. Toplantıda itirazın reddine, tedbir kararının devamına karar verildi.

‘Türkçe ezan’ açıklamalarından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sert sözleri nedeniyle ikinci kez ‘kesin çıkarma’ talebi ile tedbirli olarak cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmişti. CHP Yılmaz, TBMM’de basın toplantısı düzenleyip kendisi hakkında başlatılan disiplin sürecinin yanlış olduğunu savunmuştu, “Bunun yanlış olduğunu söylemek isterim. Umarım yanlıştan dönülür, bunu durdururlar. Bizler daha fazla mağdur edilmeyiz. CHP zarar görmez” ifadelerini kullanmıştı

Disiplin Kuruluna sevkinin ardından kendisi hakkında tedbir kararı alındığını hatırlatan Yılmaz, “Tedbir kararına, tedbirin kaldırılması konusunda itirazda bulunuyoruz. Tedbir demek benim CHP içinde fiilen, hukuken hiçbir şey yapamamam anlamına geliyor. Sahip olmam gereken haklar daha şimdiden elimden alınmış oluyor. Umarım olumlu sonuçlanır ve buradan olumlu sonuç alırız, disiplin süreci tamamlanmış olur” şeklinde konuşmuştu.

Bugün yapılan CHP Grup Disiplin Kurulu toplantısında tedbir kararının devamına karar verildi. (Birgün)
Üye OlÜye Girişi