CHP'de Ulusalcılar hareketlendi

 

Birgül ayman Güler'den sonra Süheyl Batum'da merkez yönetimi eleştirdi

11.08.2014
Yazı Boyutu:  
 
 
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler'den sonra  Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ve MHPnin çatı adayı Ekmeleddin ihsanoğlu'nun varlık gösterememesinden"bütün riski üsmüne alıyorum" diyen  CHP Genel Başkanı Kemal  Kılıçdaroğlu'nu sorumlu tutarak kurultay mesajı verdi.
 
 
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, sadece bir seçimin kaybedilmediğini, CHP seçmenini kandırdıklarını savunarak, "Bu başarısızlığın sorumlusu kimse, Genel Başkan ise tabii ki olağanüstü kurultay olur" dedi.
 
Seçim sonuçlarını değerlendiren Batum, dünkü yenilgiden sonra bir şeyler söyleyeceğini belirtti.
 
"AKP'DEN HANİ YÜZDE 10 OY ALACAKTIK?"
 
Batum, kendilerinin, seçimden önce yol gösterdiklerini vurgulayarak, kimin, "AKP'den yüzde 10 oy alacağız. Merak etmeyin herkes Ekmeleddin İhsanoğlu'nu sevecek" dediğini sorduklarını ancak cevabını alamadıklarını dile getirdi.
 
Batum, bu adayla olamayacağını söylediklerini, başka birilerinin de bir strateji ürettiğini, Genel Başkan'ın da onları dinlediğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
SEÇMENİ KANDIRDILAR
 
Batum, sadece bir seçimin kaybedilmediğini, CHP seçmenini, bütün bekleyenleri kandırmış olduklarını ileri sürdü.
 
CHP'li Batum, sözlerini, "Ortada bariz seçmeni yanlış yönlendirmek, kandırmak var. Bunun sorumlusu çıkar ortaya. Birkaç kişidir bunlar, Genel Başkan'ın yakınında da olabilir. Herhalde onlara 'beni kandırdınız bir daha yanımıza gelmeyin' ya da 'kendim yaptım' diyecektir. Bunu hep beraber göreceğiz" diye tamamladı.
 
 
 

Üye OlÜye Girişi