CHP'den Ağustos'ta kurultay açıklaması

 

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan gündeme ilişkin açıklama yaptı. Tezcan 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacaklarını söyledi.

31.07.2017
Yazı Boyutu:  
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan  CHP'nin 26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 'Adalet Kurultayı' yapacaklarını söyledi.Cumhuriyet Davası'nda ki tutuklamaları eleştiren Bülent Tezcan, olası bir erken seçime  hazır olduklarını ifade ederek şunları söyledi:

Cumhuriyet davasında savunmalar bir şeyi gösterdi; yargılanan adalettir Cumhuriyet yazarları değil. Gazetecilerle ilgili davalarda adalet yargılanmaktadır. Ne yazık ki adalet önünde yargılanması gerekenler kaçırılırken Cumhuriyet yazarları mahkeme önünde adaleti savunmakla karşı karşıya bırakıldı. 7 tahliye yarım sevinçtir diğerlerinin de tahliye edilmesi gerekir.

Gazeteciler orada savunma yapmadılar, iddia ettiler. Adaleti yok edenlere itham ettiler. Doğruydu. 'İtham ediyorum' sözü üzerine Ahmet Şık hakkında soruşturma başlatıldığını öğrendik. Savunma hakkının kısıtlanmasının bir başka örneğini o davada gördük. Türkiye'de adalet yok edilmiştir. Bir büyük adalet yürüyüşü yaptık. Bu büyük yürüyüş ve buluşmasında Türkiye'nin önemli bir davası açıldı; adalet davası.

26-30 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de 5 günlük bir adalet kurultayı yapacağız. Adaletin katledilmesinde gelinen nokta ve çıkış yolları konuşulacak. Neden kurultay? Atalarımız bütün büyük meseleleri kurultayla çözmüşler. Büyük toplumsal meselelerin çözüm yerleri olmuş kurultaylar. Herkesin ortak sorunu olan bir meselenin çözümü adalet kurultayında olabilir denildi. Bu kurultay partiler üstü bir kurultay. Parti bayrağı amblemi ve logosuyla yapmıyoruz. Bir örnek kurultay olacak. Herkesi adalet kurultayımıza davet ediyorum.

KİMLERE DAVET GİDECEK?


Adalet dosyasına benim de koyacak bir arzuhalim var diyen herkesi davet ediyoruz. Yeter ki adalete katkı vermek istiyorum
desin.

ERKEN SEÇİM

Parlamentoda böyle bir irade olursa biz yarın seçim olacak gibi hazırız. Muahlefet partileri seçimden kaçmaz. Sayın Erdoğan'ın yorgunluğu Türkiye'yi yoruyor bundan çıkmanın yolu iktidar değişikliğinden geçiyor.

Üye OlÜye Girişi