CHP'den İmamoğlu'na İstanbul'a kayyım yanıtı

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul’a kayyum atanacak mı sorusuna verdiği "onu pazar günü açıklayacağım" yanıtına CHP'li Veli Ağababaoğlu, "Bu yaptığı eşyalık" karşılık verirken, İmamoğlu "Polemiklerden kaçıyorum" dedi.

06.09.2019
Yazı Boyutu:  
İçişleri Bakanı Soylu'nun İstanbul'a kayyım atamasına ilişkin yaptığı açıklamaya CHP'den tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 'Böyle bir şeyi aklına bile getirmesin aklının ucundan bile geçirmesin. Burası dağ başı değil, o da eşkıya değil. İşleri Bakanı olduğunu hatırlatırız ona' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İstanbul’a kayyım atanacak mı sorusuna verdiği "onu pazar günü açıklayacağım" yanıtına CHP'den tepki geldi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “İstanbul'da iki kez seçim kazanmış birine atanmış birinin bunları söylemesi haddi değil. Malesef hukuk askıya alınmış durumda. 6 Mayıs'ta başlayan yargı darbesiyle Diyarbakır, Van ve Mardin'deki siyasi darbe ile belediye başkanları görevden alındı. Biz belediye başkanlarımızın yanındayız, arkasındayız. Böyle bir şeyi aklına bile getirmesin, aklının ucundan bile geçirmesin. Burası dağ başı değil, o da eşkıya değil. Bu yaptığı eşkıyalık. Kendini eşkıya mı sanıyor İçişleri Bakanı? İçişleri Bakanı olduğunu hatırlatırız ona" dedi.

Soylu'nun kayyum açıklamasına İmamoğlu'ndan tek cümlelik yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstanbul'a kayyım sorusuna verdiği yanıt sonrası Ekrem İmamoğlu'ndan ‘Polemiklerden kaçıyorum’ açıklaması geldi.Üye OlÜye Girişi