CHP’den Muharrem İnce kararı

 

CHP yönetiminde çete bulunduğunu iddia eden Muharrem İnce, bu iddiasıyla ilgili olarak parti yönetimince genel merkeze çağrılarak dinlenecek.

27.11.2019
Yazı Boyutu:  
CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, parti yönetiminde “çete bulunduğu iddiası” genel merkezde büyük tepki yarattı. Kılıçdaroğlu’nun davetini beklemeden basın toplantısı düzenleyen İnce’nin bu iddasının parti yönetimi tarafından olayların soğumasından sonra dinleneceği kaydedildi.

CNN TÜRK yayınına katılan Gazeteci Saygı Öztürk, Muharrem İnce'nin CHP yönetimi tarafından partiye çağrılacağını söyledi.

Gazeteci Saygı Öztürk, CNN TÜRK yayınında aldığı bir kulis bilgisini paylaştı.

Dicle Canova'ın sorularını yanıtlayan Öztürk konuşmasında, "Kılıçdaroğlu ile belki görüşme olamayacaktır ama, Muharrem İnce'den bu çete suçlamasının muhatabı olan parti yönetimindeki isimlerin kimler olduğuna sorulacaktır. Kendisi davet edilecektir yani bunu kesin olarak söylüyorum. Aldığım bilgilere dayanarak söylüyorum. Sağlam bilgi." açıklamasında bulundu.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce’nin, parti yönetiminde “çete bulunduğu iddiası” genel merkezde büyük tepki yarattı. İnce'nin parti yönetimine dönük eleştirilerin bir bölümünü, yaptıkları 8 dakikalık konuşma sırasında Kılıçdaroğlu'na aktardığı öğrenildi.

Parti kaynakları, tartışmanın durulmasından sonra İnce'nin genel merkeze çağrılarak dinleneceğini ve gerekirse iddialarını araştırmak üzere bir komisyon kurulabileceğini belirtti. Kılıçdaroğlu, “İnce'nin parti yönetimine dönük bazı kişilerin çeteleştiği yolundaki iddiasını nasıl karşılıyorsunuz” sorusuna, “CHP içinde çete bulunduğunu söylemek gaflettir, bühtandır (kara çalmadır)” yanıtını vermişti.

Üye OlÜye Girişi