CHP'li 11 Büyükşehir Başkanına Saray öncesi CHP'de brifing

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 13.00'de 27 seçilmiş, 3 kayyım büyükşehir belediye başkanıyla yapacağı Saray'daki toplantı öncesi, CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı CHP Genel Merkezi'nde biraraya gelecek.

11.09.2019
Yazı Boyutu:  
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir belediye başkanını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul edecek.

Saat 13.00'te başlayacak toplantıya, AK Partili büyükşehir belediye başkanlarının yanı sıra aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir'in de bulunduğu 11 CHP'li belediye başkanıyla bir MHP'li başkan da katılacak.

Görevden alınan HDP'li Mardin, Van ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanları‘nın yerine ise kayyım olarak atanan valiler katılacak.

Toplantıda büyükşehirlerin sorunlarının, yerel yönetimlerin çalışmalarının ele alınması, bu doğrultuda görüş alışverişinde bulunulması bekleniyor.

CHP'Lİ BAŞKANLAR PARTİ GENEL MERKEZİNDE BULUŞUYOR

Erdoğan'ın daveti öncesi CHP'li 11 Büyükşehir Belediye Başkanı CHP Genel Merkezinde Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun'un başkanlığında  bir araya gelecek. CHP'li Başkanlar'a Torunla yapacakları toplantıda kısa bir brifing verileceği, Erdoğan'ın davetinde ortak bir yaklaşım sergilemeleri konusunda hassasiyetlere dikkat çekilecek.
Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılması bekleniyor.
(Kazete Haber Merkezi)

Üye OlÜye Girişi