CHPli belediyeden cami tadilatı

 

İzmirin Bayraklı belediyesi, ilçedeki tüm camileri elden geçiriyor

05.01.2013
Yazı Boyutu:  

 

İzmir'in Bayraklı Belediyesi, ilçedeki tüm camileri baştan aşağı yeniliyor

 
Fevzipaşa Naldöken Cami’'ni  Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ yenilenen camideki çalışmaları yerinde görmek için İmam Adem Seçkin’in davetlisi olarak camiye gitti. İmam ve cami cemaati tarafından kapıda karşılanan Başkan Karabağ, ilk olarak avluda yapılan çalışmaları inceledi. Dışarıdan su alan ve nemlenen duvarlar ile bakımsız durumda olan bahçe temizlenerek eskisinden güzel hale getirildi. 
 
İmam Seçkin, Başkan Karabağ’ı daha sonra Cami içine davet etti. Seçkin, cami içinde yapılan tadilat, boya-badana ve temizlikten sonra bir başka güzel olan cami için Başkan Karabağ’a teşekkür etti. 
 
DİNİ KURUMLARDA TEMİZLİK
 
Göreve geldikten sonra tüm dini kurumlarda temizlik çalışması başlattıklarını dile getiren Başkan Karabağ, “Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde bir ekip oluşturduk. Bütün camilerde sırayla temizlik yapmaya başladık. Secdeye giden alınların temiz olmasını istedik. Kısa süre içerisinde büyük bir istek aldık. Çalışmamız büyük takdir topladı. Temizlik çalışmalarının yanı sıra bakım onarım gibi ufak işlerle de yardımcı olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi.
 
BÖYLE HİZMET GÖRMEDİK
 
Yapılan çalışmalardan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ve aynı duyguları bütün cemaatle paylaştıklarını kaydeden İmam Adem Seçkin, “Böyle bir hizmeti biz daha önce ne gördük ne de duyduk. Bu bir ilk. Bu da sizin sayenizde oldu. Camimiz adına teşekkür eder bu hizmetlerimizden dolayı hazırladığımız plaketimizi kabul etmenizi rica ederiz” diye konuştu. Plaketi kabul eden Başkan Karabağ Bayraklı’daki tüm dini kurumların gerekli ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevde olduklarını kaydetti.   
 
 
 
 

Üye OlÜye Girişi